"Gwiezdne wojny IX" z alternatywnym zakończeniem? Interesująca zmiana

31.01.2020 11:45
Star Wars IX|undefined Fot. kadr z filmu "Star Wars IX"/Disney

Napisać, że "Star Wars IX" okazało się być kontrowersyjnym filmem, to jak nie napisać nic. W ciągu kilku tygodni od premiery pojawiło się mnóstwo informacji dotyczących tego, jak mogło wyglądać zakończenie sagi o Skywalkerach.

"Gwiezdne wojny IX" pokazały nam "odrodzenie Skywalkerów", kiedy to Rey przedstawiła się jakiejś przypadkowej pustynnej babie jako Rey Skywalker. Dla wielu osób była to piękna laurka i oddanie hołdu tradycji, inni na ten dialog zareagowali śmiechem. Nowa trylogia skutecznie podzieliła hardcore'owych fanów i Disney miałby ciężki orzech do zgryzienia, gdyby nie fakt, iż stworzyli serial "The Mandalorian". Baby Yoda złączył fanów w jedność.

Star Wars IX - alternatywne zakończenie

Odstawmy jednak show o łowcy nagród na bok i wróćmy do "Skywalker. Odrodzenie". Według nowych informacji zdradzonych przez jednego z aktorów grającego Rycerza Ren, J.J. Abrams i spółka nagrali alternatywną wersję zakończenia. Jak twierdzi Juan Bautista, to Rey miała umrzeć podczas starcia z Imperatorem, a Ben przejmował schedę po Jedi i kontynuował spuściznę rodzinną, zmieniając nazwisko na Ben Skywalker.

Przeczytaj także

Prawdę mówiąc, taka wersja jest nieco głupsza od finalnego efektu - po co Ben miałby zmieniać nazwisko, skoro nazywał się Solo i był członkiem rodziny Skywalkerów? Prawdopodobnie dlatego twórcy zrezygnowali z takiego rozwiązania:

Epizod IX "Gwiezdnych wojen" zadebiutował w kinach 19 grudnia 2019 roku i spotkał się z mieszanymi odczuciami widzów oraz krytyków (według Rotten Tomatoes jest to najgorzej oceniany film w całej sadze). Nie zmienia to jednak faktu, że produkcja zarobiła w box-offisie ponad miliard dolarów. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.