"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - aktywiści wtargnęli na premierę filmu

20.12.2019 13:14
"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - aktywiści wtargnęli na premierę filmu Fot. Extinction Rebellion Star Wars: The Rise of Skywalker | London Film Premiere/youtube.com

Saga o Skywalkerach dobiegła końca, co jest wydarzeniem dość ważnym dla świata popkultury. Z okazji postanowili skorzystać aktywiści z Extinction Rebellion, którzy pojawili się na oficjalnej premierze filmu w Londynie.

Aktywiści ubrali się jak bohaterowie z filmów Star Wars i dotarli na premierę w Londynie. Pochodzili z bristolskiego odłamu grupy Extinction Rebellion. Według relacji świadków, członkowie ugrupowania wdarli się na premierę, wpadli na niebieski dywan rozłożony na Leicester Square, a następnie położyli się na ziemi i zaczęli krzyczeć na twórców filmu, by ci "powiedzieli prawdę o zmianie klimatu".

Gwiezdne wojny - aktywiści przerwali premierę

Rzecznik prasowy ER wypowiedział się o sprawie na łamach portalu NME, gdzie przyznał, że aktywiści nie planowali zablokować premiery filmu, ale postarali się, by ich głos został usłyszany. Do sieci trafiło nagranie przedstawiające sytuację:

Przeczytaj także

W gazecie "Independent" pojawił się komentarz założyciela #FilmStrikeforClimate, Alfiego Warrena-Knighta na temat całej sytuacji: 

Na szczycie politycznym w Dubaju, Harrison Ford powiedział: "Zmagamy się, jak sądzę, z największym moralnym kryzysem naszych czasów". Przemysł filmowy musi pokazać, że jasna przyszłość jest wciąż możliwa i zainspirować ludzi, by stanąć do walki ze "Złym Imperium". Potrzebujemy radykalnych zmian w kulturze i systemie, aby zapobiec klimatycznemu i ekologicznemu załamaniu. Musimy stanąć razem, by poprawić nasze szanse na dobrą przyszłość. 

Na razie Disney, ani twórcy filmu nie ustosunkowali się do zaistniałej sytuacji. "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" zadebiutował w kinach 19 grudnia 2019 roku. W rolach głównych wystąpili Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Ian McDermid i Carrie Fisher.

Zobacz także: Z przykrością informujemy, że Baby Yoda chyba jest zły

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.