08.06.2018 15:11

Robin Williams bohaterem dokumentu HBO. Zobacz zwiastun filmu „Robin Williams: Come Inside My Mind”

„Robin Williams: Come Inside My Mind” to wzruszająca opowieść o jednym z najśmieszniejszych ludzi na świecie, który popełnił samobójstwo w 2014 roku po wielu latach zmagania się z uzależnieniem i depresją. Dokument zrealizowany na zlecenie HBO zaprezentuje wypowiedzi aktora, archiwalne materiały i wspomnienia jego bliskich.

Robin Williams
foto: kadr ze zwiastuna filmu „Robin Williams: Come Inside My Mind”

Stacja HBO zaprezentowała pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego „Robin Williams: Come Inside My Mind”, w którym przyjaciele, rodzina i współpracownicy Robina Williamsa wspominają jego wzloty i upadki - od początków kariery w latach 70. aż po tragiczną, samobójczą śmierć w roku 2014.

„Robin Williams: Come Inside My Mind” - zwiastun filmu

Twórcy dokumentu o Williamsie użyli wielu niepublikowanych wcześniej zdjęć i materiałów filmowych, a także wywiadów z jego bliskimi. W produkcji wykorzystano m.in. fragmenty rozmów z Billym Crystalem, Erikiem Idlem, Whoopi Goldberg, Davidem Lettermanem i Stevem Martinem, a także z pierwszą żoną aktora, Valerie Velardi, i ich synem, Zakiem Williamsem. Pomimo licznych opowieści osób trzecich, głównym narratorem filmu jest sam Williams. W zwiastunie możemy usłyszeć m.in. wypowiedź aktora, który przyznaje, że czasem ma ochotę uciec od tego wszystkiego.

Trailer filmu „Robin Williams: Come Inside My Mind” możecie zobaczyć poniżej:

Robin Williams - innych śmieszył do łez, sam zmagał się z depresją

Robin Williams urodził się w 1951 roku jako syn modelki i managera w Ford Motor Company. Swoją karierę zaczynał na scenie jako komik i stand-upper. W telewizji zadebiutował jako Marsjanin Mork z serialu „Mork and Mindy”. Szerokiej publiczności znany jest głównie z ról komediowych w filmach takich jak „Pani Doubtfire”, „Flubber” czy „Jumanji”, jednak w swojej karierze stworzył też wiele wybitnych kreacji dramatycznych, m.in. w „Stowarzyszeniu umarłych poetów”, „Przebudzeniach” czy „Buntowniku z wyboru”.

Miał trzy żony i trójkę dzieci. Po wielu latach zmagań z depresją i uzależnieniem od alkoholu i narkotyków powiesił się w swoim domu 11 sierpnia 2014 roku.

Reżyserką filmu o Robinie Williamsie jest Marina Zenovich („Roman Polański: Ścigany i pożądany”). Produkcja zadebiutuje na antenie HBO już 16 lipca 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Zwiastuny HBO filmy dokumentalne Robin Williams