Robin Williams bohaterem dokumentu HBO. Zobacz zwiastun filmu „Robin Williams: Come Inside My Mind”

Natalia Hluzow
08.06.2018 15:11
Robin Williams bohaterem dokumentu HBO. Zobacz zwiastun filmu „Robin Williams: Come Inside My Mind” Fot. kadr ze zwiastuna filmu „Robin Williams: Come Inside My Mind”

„Robin Williams: Come Inside My Mind” to wzruszająca opowieść o jednym z najśmieszniejszych ludzi na świecie, który popełnił samobójstwo w 2014 roku po wielu latach zmagania się z uzależnieniem i depresją. Dokument zrealizowany na zlecenie HBO zaprezentuje wypowiedzi aktora, archiwalne materiały i wspomnienia jego bliskich.

Stacja HBO zaprezentowała pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego „Robin Williams: Come Inside My Mind”, w którym przyjaciele, rodzina i współpracownicy Robina Williamsa wspominają jego wzloty i upadki - od początków kariery w latach 70. aż po tragiczną, samobójczą śmierć w roku 2014.

„Robin Williams: Come Inside My Mind” - zwiastun filmu

Twórcy dokumentu o Williamsie użyli wielu niepublikowanych wcześniej zdjęć i materiałów filmowych, a także wywiadów z jego bliskimi. W produkcji wykorzystano m.in. fragmenty rozmów z Billym Crystalem, Erikiem Idlem, Whoopi Goldberg, Davidem Lettermanem i Stevem Martinem, a także z pierwszą żoną aktora, Valerie Velardi, i ich synem, Zakiem Williamsem. Pomimo licznych opowieści osób trzecich, głównym narratorem filmu jest sam Williams. W zwiastunie możemy usłyszeć m.in. wypowiedź aktora, który przyznaje, że czasem ma ochotę uciec od tego wszystkiego.

Trailer filmu „Robin Williams: Come Inside My Mind” możecie zobaczyć poniżej:

Robin Williams - innych śmieszył do łez, sam zmagał się z depresją

Robin Williams urodził się w 1951 roku jako syn modelki i managera w Ford Motor Company. Swoją karierę zaczynał na scenie jako komik i stand-upper. W telewizji zadebiutował jako Marsjanin Mork z serialu „Mork and Mindy”. Szerokiej publiczności znany jest głównie z ról komediowych w filmach takich jak „Pani Doubtfire”, „Flubber” czy „Jumanji”, jednak w swojej karierze stworzył też wiele wybitnych kreacji dramatycznych, m.in. w „Stowarzyszeniu umarłych poetów”, „Przebudzeniach” czy „Buntowniku z wyboru”.

Miał trzy żony i trójkę dzieci. Po wielu latach zmagań z depresją i uzależnieniem od alkoholu i narkotyków powiesił się w swoim domu 11 sierpnia 2014 roku.

Reżyserką filmu o Robinie Williamsie jest Marina Zenovich („Roman Polański: Ścigany i pożądany”). Produkcja zadebiutuje na antenie HBO już 16 lipca 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.