29.06.2018 13:52

Jak powinno się skończyć „Avengers: Infinity War”? Twórcy HISHE mają kilka pomysłów

Twórcy serii How It Should Have Ended przygotowali kilka zakończeń filmu „Avengers: Infinity War”, które być może nie byłyby lepsze, ale na pewno bardziej radosne od oryginalnego finału produkcji. Jak ich zdaniem powinna skończyć się 3. część „Avengers”?

How it should have ended infinity war
foto: kadr z wideo

„To nie tak miało być, zupełnie nie tak” chciałoby się rzec po obejrzeniu zakończenia „Avengers: Infinity War”, w którym większość superbohaterów znika z powierzni Ziemi (i innych planet). Podobnego zdania są twórcy popularnego kanału Youtube, na którym znalazł się nowy filmik z serii How It Should Have Ended (Jak powinno się to skończyć) poświęcony tym razem 3. części „Avengers”.

„Avengers: Infinity War” - jak powinien skończyć się film?

Jak to zwykle bywa w serii HISHE, twórcy nowej animacji zaproponowali kilka zakończeń ostatniego filmu o Avengerach, wyśmiewając tym samym nie do końca udane fabularne rozwiązania. Jednym z najbardziej oczywistych jest, rzecz jasna, ogłuszenie Quilla, co umożliwiłoby pokonanie Thanosa i uniknięcie tragedii. Filmik wytyka scenarzystom również to, że nie wykorzystali potężnej czarodziejskiej mocy Doctora Strange'a i Wonga. Najciekawsza propozycja pojawia się natomiast na końcu i zakłada, że Thanosa mógł pokonać obdarzony boską potęgą (i nową bronią) Thor. Jak skończyłaby się ta historia, gdyby to gromowładny Asgardczyk przejął Rękawicę Nieskończoności? Zobaczcie poniższe wideo: 

Trzeba przyznać, że twórcy nowego odcinka HISHE wykazali się dużą pomysłowością, proponując odwrócenie ról, które skończyłoby się usunięciem wszystkich czarnych charakterów nie tylko z MCU, ale i z pozostałych słynnych franczyz i serii. A zatem, gdyby wszystko skończyło się dobrze, żaden superheros, mistrz Jedi czy czarodziej z Hogwartu nie musiałby już zmagać się ze złowrogimi złoczyńcami. Jednak czy aby na pewno ta sielska wizja okazałaby się happy endem? Na pewno nie dla miłośników popkultury, którzy nie mieliby już czego oglądać. I na pewno nie dla Batmana, który w powyższym wideo wygląda na wyraźnie przytłoczonego głośnymi, kolorowymi i roześmianymi bohaterami MCU. 

Na szczęście, twórcy „Avengers: Infinity War” postarali się, by żaden happy end nie miał w tym filmie miejsca, w związku z czym możemy teraz w napięciu czekać na kolejne odsłony serii. Czy „Avengers 4” odwróci tragiczne wydarzenia z finału „Avengers 3”? Czy filmowy dyptyk podsumowujący 10 lat MCU ostatecznie skończy się dobrze? Przekonamy się już w maju 2019 roku. 

Jak powinien się skończyć film „Avengers: Infinity War”?

Natalia Hluzow
Tagi: Avengers: Infinity War