Jak powinny się skończyć „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”? Twórcy HISHE mają na to odpowiedź

Natalia Hluzow
14.02.2018 17:15
Jak powinny się skończyć „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”? Twórcy HISHE mają na to odpowiedź Fot. kadr z wideo

Twórcy kanału How It Should Have Ended tym razem wzięli na tapet VIII epizod „Star Wars” i zaproponowali swoją wersję zakończenia „Ostatnich Jedi”.

How It Should Have Ended to popularny kanał Youtube, który w parodystyczny sposób komentuje najpopularniejsze blockbustery, tworząc animacje ukazujące ich alternatywne zakończenia. Tym razem wybór padł na „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, co było dość oczywiste, biorąc pod uwagę fakt, jak wiele kontrowersji wzbudziła 8. część gwiezdnej sagi.

„How The Last Jedi Should Have Ended”

Tytuł odcinka nigdy nie odnosi się tylko do jednej, ostatniej sceny filmu, lecz obnaża największe absurdy fabuły oraz wyśmiewa dziwne wątki. Tym razem twórcy animacji kpią m.in. z superbohaterskiego lotu Lei, bezsensownych działań Finna i Rose oraz dziwacznej sceny z nagą piersią Kylo Rena. Poza tym porusza wątek zjadania Porgów przez Chewbaccę i proponuje wspaniałe rozwiązanie zagadki pochodzenia Rey, które tak naprawdę wciąż może okazać się prawdziwe… Opisywane wideo z serii „How it should have ended” możecie zobaczyć poniżej:

„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” - spór fanów i krytyków

Choć krytycy bardzo ciepło przyjęli film Riana Johnsona, wielu fanów sagi było zdruzgotanych tym, jak bardzo „Ostatnich Jedi” różnią się od tego, co dotychczas pojawiało się pod znakiem „Star Wars”. Niektórzy nie akceptowali zmian do tego stopnia, że podpisywali petycje, których celem było wykluczenie VIII epizodu sagi z kanonu czy zmuszenie reżysera, by przyznał, że jego film to dno. Ostatecznie spór pozostał nierozwiązany, Rian Johnson oświadczył, że jest zadowolony ze swojego dzieła, a na Rotten Tomatoes wciąż widnieją skrajne wyniki - 91% pozytywnych recenzji krytyków i tylko 48% pozytywnych recenzji widzów. 

Kolejnym filmem związanym z serią „Star Wars” będzie „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. Czy fani przyjmą go cieplej niż „Ostatnich Jedi”? Przekonamy się już 25 maja 2018, kiedy film o młodości Hana Solo trafi do kin. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.