Hagrid pojawi się w kolejnych częściach "Fantastycznych zwierząt"? Tego chciałby Eddie Radmayne

Natalia Hluzow
07.11.2018 18:12
Hagrid Fantastyczne zwierzęta|undefined Fot. Everett Collection/EAST NEWS

Aktor wcielający się w główną rolę w "Fantastycznych zwierzętach" zdradził, którego z bohaterów "Harry'ego Pottera" najchętniej zobaczyłby w kolejnych odsłonach prequelowej serii.

Już niebawem na ekranach kin zadebiutuje 2. część serii "Fantastyczne zwierzęta" skupionej wokół przygód Newta Scamandera. W najnowszym filmie młody czarodziej na prośbę samego Albusa Dumbledore'a będzie musiał zmierzyć się z potężnym czarnoksiężnikiem, Gellertem Grindelwaldem, zagrażającym całej ludzkości.

Choć akcja filmów o Newcie Scamanderze toczy się wiele lat przed wydarzeniami zaprezentowanymi w serii książek i filmów o "Harrym Potterze", twórczyni obydwu historii postanowiła umieścić w nowych produkcjach sporo nawiązań do uwielbianego cyklu o uczniach Hogwartu. Prócz osadzenia obydwu produkcji w tym samym uniwersum, J.K. Rowling zdecydowała się także na wprowadzenie słynnych postaci z "Pottera" do nowej opowieści. Największym łącznikiem jest tutaj bez wątpienia Albus Dumbledore, którego młodszą wersję w "Zbrodniach Grindelwalda" będzie odgrywał Jude Law. Pojawiły się również plotki, że w 2. części "Fantastycznych zwierząt" zobaczymy Minevrę McGonagall z czasów młodości, którą zagra tym razem Fiona Glascott. Eddie Redmayne, odtwórca roli Newta Scamandera, chciałby natomiast, by w kolejnych odsłonach serii pojawił się poczciwy Rubeus Hagrid.

Czy Hagrid ma szanse pojawić się w "Fantastycznych zwierzętach"?

Podczas rozmowy z portalem Cinema Blend Redmayne został zapytany, która postać według niego powinna pojawić się w serii o wydarzeniach poprzedzających historię Harry'ego Pottera. Odpowiedział jednoznacznie:

Hagrid. I potajemnie marzę, że w pewnym wspaniałym momencie, może jeśli wystarczająco wiele razy powtórzę to J.K. Rowling, mały mini Hagrid się pojawi.

Z aktorem zgodziła się również wcielająca się w Tinę Goldstein Katherine Waterson, dodając:

Biorąc pod uwagę oś czasu, mógłby być dzieckiem. Myślę, że to dałoby radę.

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w cyklu książek o Harrym Potterze, Hagrid urodził się w 1928 roku. W związku z tym, że akcja "Zbrodni Grindelwalda" toczy się w roku 1927, bohaterowi trudno byłoby pojawić się w 2. części "Fantastycznych zwierząt".

J.K. Rowling ujawniła jednak, że wydarzenia, o których opowie 5-częściowa seria "Fantastyczne zwierzęta" mają toczyć się na przestrzeni 19 lat - od 1926 do 1945 roku, kiedy Dumbledore ostatecznie pokonał Gellerta Grindelwalda. Taki przedział czasowy faktycznie pozwoliłby na wprowadzenie postaci małego Hagrida do historii. Czy tak się stanie? Przekonamy się w ciągu najbliższych kilku lat.

Tymczasem wciąż jeszcze czekamy na premierę "Zbrodni Grindelwalda". "Fantastyczne zwierzęta 2" trafią na ekrany polskich kin 16 listopada 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.