Halloween 2018: maratony horrorów w Multikinie, Heliosie i Cinema City. Który wybrać?

Natalia Hluzow
22.10.2018 15:20
Halloween 2018: maratony horrorów w Multikinie, Heliosie i Cinema City. Który wybrać? Fot. shutterstock

Jak spędzić Halloween 2018? Jak co roku, propozycji jest wiele. Fanów kina z pewnością najbardziej zainteresują maratony horrorów organizowane w multipleksach w całej Polsce. Na który najlepiej się wybrać? Jaką ofertę przygotowały sieci Multikino, Cinema City i Helios? Prezentujemy przegląd maratonów Halloween w polskich kinach. 

Wielkimi krokami zbliża się ulubione święto wszystkich miłośników duchów, zjaw i upiorów. Niektórzy lubią spędzać je na szalonych przebieranych imprezach pełnych mrocznej muzyki i upiornych gadżetów, inni wolą uczcić Halloween w domowym zaciszu, oglądając straszne filmy na Netflix lub innej platformie streamingowej, zaś tradycją zakochanych w horrorach kinomanów jest zazwyczaj nocny maraton filmowy. Jak co roku, kina w całej Polsce prześcigają się w halloweenowych ofertach. Do której z ogólnopolskich sieci kin najlepiej wybrać się na Maraton Halloween w 2018 roku? Sprawdźcie nasz przegląd maratonów horrorów w Cinema City, Heliosie i Multikinie!

Maraton Halloween 2018 w Cinema City

cinema city Fot. foto: materiały prasowe Cinema City

Maraton filmowy o nazwie Horror Night w Cinema City odbędzie się w piątek 26 października 2018. We wszystkich kinach sieci w Polsce odbędzie się o godzinie 22:00 i potrwa 450 minut (7,5 godziny). W tym czasie zostaną zaprezentowane 4 horrory. Jako pierwszy wyświetlany będzie film "Korpo" o zabójczych wirusach, które zaczynają atakować pracowników szklanych biurowców, zamieniając ich w żądnych krwi zabójców. Następnie odbędzie się przedpremierowy pokaz wyczekiwanego horroru "Suspiria" oraz - również przedpremierowo - zaprezentowany zostanie thriller psychologiczny "Look Away: Look Away". Na koniec Cinema City zaserwuje produkcję "Ghostland" opowiadającą o siostrach powracających do swojego starego domu, w którym doszło do makabrycznej napaści...

Bilety na Maraton Halloween w Cinema City dostępne są w cenie 37 zł.

Maraton Halloween 2018 w kinach Helios

helios Fot. foto: materiały prasowe Helios

Halloween 2018 w kinach Helios odbędzie się w ramach Nocnych Maratonów Filmowych. Widzowie będą mieli do wyboru dwa terminy - 26 października i oraz 31 października - oraz dwa zestawy filmów. 

W pierwszym zestawie na Halloween w kinie Helios, którego pokaz odbędzie się 26 października 2018 o godzinie 23:00, pojawią się 4 przedpremierowe horrory. Na początek najmocniej wyczekiwana "Suspiria", dalej - również przedpremierowe - "Nocne istoty" i "13 kamer". Dzieła dopełni przerażający horror „Wyleczeni”, z nominowaną do Oscara Ellen Page.

Drugi zestaw horrorów zostanie wyświetlony w samo Halloween 2018, a więc 31 października 2018 o godzinie 23:00. Rozpocznie się przedpremierowym pokazem filmu "Oblicze mroku". Następnie odbędzie się jedyny kinowy pokaz specjalny "Ducha śmierci"! Później widzów czekają dwa kolejne pokazy przedpremierowe: trzymający w niezwykłym napięciu do ostatniej sekundy "Poroniony" i doskonale oceniany na festiwalach horrorów "Mrok". Jak czytamy na stronie multipleksu, celem kin Helios jest sprawienie, by widzowie jeszcze na długo po powrocie do domu nie potrafili zasnąć.

Bilety na każdy z maratonów horrorów w kinach Helios kosztują 28 złotych. 

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów w Multikinie

multikino Fot. foto: materiały prasowe Multikino

W Multikinie maraton Halloween odbędzie się oczywiście pod szyldem słynnego ENEMEF i będzie mieszanką tego, co zaprezentuje Cinema-City i Helios. Z okazji corocznego święta horrorożerców, w piątek 26 października 2018 o godzinie 22:00 we wszystkich Multikinach w Polsce miłośnicy mocnych wrażeń zobaczą przedpremierowe "Suspirię" i "Mrok", a także "Przebudzenie dusz" (jedyny unikat na liście) oraz "Ghostland".

Jak w przypadku każdego maratonu ENEMEF, na Noc Grozy i Horrorów obowiązują tańsze bilety dla osób, które otrzymały specjalne smsy, oraz wejściówki w cenie regularnej. W większości kin w Polsce promocyjna cena będzie wynosić 28 złotych, zaś regularna 35 zł. W Warszawie cena w promocji będzie wynosiła 30 zł. Za normalny bilet zapłacimy 37-39 zł.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.