"Halloween": Jamie Lee Curtis zdradziła, czego możemy spodziewać się po nadchodzących sequelach horroru

18.09.2019 10:26
"Halloween": Jamie Lee Curtis zdradziła, czego możemy spodziewać się po nadchodzących sequelach horroru Fot. kadr z filmu Halloween

Jamie Lee Curtis - gwiazda serii grozy "Halloween" postanowiła podzielić się informacjami na temat nadchodzących sequeli horroru. Czego możemy się spodziewać po filmach?

Tegoroczne Halloween obejdzie się niestety bez Michaela Myersa, ale za to w ciągu kolejnych dwóch lat zobaczymy nowe przygody Laurie Strode, walczącej z zamaskowanym mordercą. Jamie Lee Curtis uchyliła rąbka tajemnicy okrywającej nadchodzące filmy "Halloween Kills" i "Halloween Ends", będące sequelami produkcji z 2018 roku.

"Halloween Kills" i "Halloween Ends" - co wydarzy się w horrorach?

W 2018 roku do kin wszedł film zatytułowany tak samo, jak klasyczne dzieło Johna Carpentera - "Halloween". Reżyserem filmu był David Gordon Green, który postanowił powołać do życia bezpośrednią kontynuację oryginału z 1978 roku. Akcja działa się 40 lat później. Laurie, która jest już babcią, musiała ponownie stanąć oko w oko z psychopatą uzbrojonym w długi nóż. Tym razem, żeby obronić swoją rodzinę.

Końcówka zasugerowała, że Michael Myers powróci i rzeczywiście, niespełna rok po premierze filmu studio Blumhouse ogłosiło, że niebawem zobaczymy dwie kolejne części serii horroru. Aktorka rozmawiała z serwisem Collider na temat nadchodzących sequeli, zapowiadając, czego możemy spodziewać się po "Halloween Kills" i "Halloween Ends". Okazuje się, że metamorfoza Laurie z wystraszonej nastolatki w nieustraszoną kobietę, dla Jamie Lee Curtis wcale nie był najlepszą częścią powrotu do serii.

Część, w której kpię tyłki należny do ulubionych części fanów, ale z mojego punktu widzenia nie wróciłam do serii, żeby skopać tyłek Michaela. Po części wciągnęło mnie to, że film opowiada o traumie. Mamy horrory, które są przerażające i te straszne wydarzenia się dzieją, ale wychodzimy z kina i wracamy do narzekania, że zmywarka nie działa. Uważam, że trauma, która towarzyszyła tym bohaterom przez 40 lat, jest bardzo istotna i David to zrozumiał, naprawdę składając Laurie wielki hołd, uświadamiając, że jej przeżycia życiowe były bardzo wymagające. 

Zobacz także: "Halloween Kills": w filmie pojawi się kolejna postać z oryginalnego "Halloween"

Rzeczywiście spora część filmu skupia się na tym, jak wydarzenie sprzed 40 lat wywróciło na zawsze życie zwyczajnej nastolatki. Laurie nabrała hardości, ale wciąż musiała zmagać się ze sferą emocjonalną, która została rozbita przez atak Michaela Myersa. W sequelach zobaczymy, jak wydarzenia z oryginału, wpłynęły na inne postacie, ponieważ powrócą w nich Lindsey Wallace (Kyle Richards) i Tommy Doyle (Anthony Michael Hall).

Przeczytaj także

To, co najbardziej mi się podoba to fakt, że David, Danny i wytwórnia połączyli kropki sprzed 40 lat i i zamierzają naprawdę rozłożyć pierwszy film na czynniki pierwsze, przywracając te postacie, których życia zmieniły się po tym, co wydarzyło się w 1978.

Aktorka zapowiedziała też, czego możemy spodziewać się po ostatniej części filmu. Będzie dominowała w nim przemoc.

Jeśli chodzi o ostatni film, to jest to w pewnym sensie kulturowy fenomen zjawiska przemocy - tym w zasadzie jest trzecia część - bardzo dosadną analizą przemocy. Będzie się trochę różnić. Polubicie ją... Jeśli mi zaufacie, przekonacie się, że David Gordon Green wymyślił sposób, żeby zakończyć tę trylogię. To będzie sensacyjne.

Zapowiada się prawdziwa gratka dla fanów "Halloween". Szczególnie dla miłośników nowego ujęcia tej słynnej serii.

Zobacz: W "Halloween Kills" i w "Halloween Ends" powróci ulubiona postać widzów nowej wersji horroru

Przeczytaj także

"Halloween Kills" i "Halloween Ends" - kiedy premiera filmów?

Na nowe przygody mieszkańców Haddonfield będziemy musieli poczekać ponad rok. "Halloween Kills" zadebiutuje w kinach 16 października 2020 roku. Premiera "Halloween Ends" odbędzie się rok później - 15 października 2021 roku.

Zobacz też: Jason Blum do Johna Carpentera o nowym Halloween: "Podnieś swoje leniwe d*psko i zrób to dobrze"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.