28.10.2016 10:59

„Halloween” jako 8-bitowa gra

Niestety w tytuł z poniższego wideo nie będziecie mogli zagrać, ale może jest wśród Was zdolny programista, który wykorzysta ten pomysł do stworzenia oldschoolowej gry.

„Halloween” jako 8-bitowa gra
foto: kadr z wideo

Na przełomie października i listopada ciężko jest nie usłyszeć choć raz o „Halloween” Johna Carpentera, klasycznym slasherze z Michaelem Myersem jako czarnym charakterem. Obraz z 1978 roku uznawany jest za arcydzieło w swoim gatunku, a uwielbienie wobec tytułu nie spada pomimo upływu niemal 40 lat od premiery.

Już kiedyś próbowano podejść po przeniesienia psychopatycznego mordercy do świata elektronicznej rozrywki z czasów Atari. Plany spełzły na niczym, ale możemy go zobaczyć w Dead by Daylight. Jeden z graczy kieruje okrutnym mordercą, a czwórka ocalonych stara się mu uciec. Obserwują oni akcję z perspektywy trzeciej osoby, z kolei gracz wcielający się w mordercę widzi wszystko w trybie FPS. Zabójców jest do wyboru trzech, a jednym z nich jest właśnie Myers.

My jednak nie o tym, a o wideo, które pojawiło się w sieci. Nie jest to prawdziwa gra, a szkoda, bo dla fanów 8-bitowej ery byłby to prawdziwy rarytas. Wcielamy się w głównego złego z „Halloween”, gdy ten jeszcze był dzieckiem i wymordował swoich najbliższych. Kolejny poziom to ucieczka ze szpitala psychiatrycznego, by dotrzeć do rodzinnego miasteczka i dalej siać terror przy pomocy ostrego noża. 

Największym wyzwaniem dla Myersa będzie pojedynek z Laurie Strode, graną w filmie przez Jamie Lee Curtis. Nie będzie to łatwa potyczka, nawet jeżeli jesteśmy rzuceni w świat przedstawiony w 2D, gdzie nie ma zbyt wielu możliwości poruszania się. Zobaczcie, jak mogłaby wyglądać 8-bitowa gra o „Halloween”:

Mogliśmy już zobaczyć jak prezentowałyby się podobne tytuły na podstawie „Stranger Things” i „Breaking Bad”. Wszystkich fanów 8-bitowej ery zachęcamy do tego, aby zobaczyli jak w takiej estetyce brzmiałyby utwory Metalliki, Toola i Linkin Park oraz te z gatunku hair metalu.

Robert Skowronski
Tagi: Halloween