27.02.2018 13:06

Kiedy toczy się akcja filmu o Hanie Solo? Mamy oficjalne informacje

Na stronie wydawcy książek z kanonu „Star Wars” umiejscowiono nowelizację filmu o Hanie Solo, który tym samym otrzymał oficjalne miejsce na osi czasu całego uniwersum.

han solo plakat
foto: materiały prasowe starwars.com

Del Rey Books, dział wydawnictwa Random House, odpowiedzialny m.in. za serię książek z uniwersum „Star Wars” na licencji Lucasfilm, zaktualizował stronę ukazującą timeline wszystkich filmów i powieści z gwiezdnego kanonu. Na osi czasu znalazła się adaptacja filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”

„Han Solo” – kiedy toczy się akcja filmu?

Jak można się było spodziewać, akcja filmu o młodym Hanie Solo będzie rozgrywać się po wydarzeniach ukazanych w prequelowej trylogii „Star Wars” oraz przed wydarzeniami z trylogii oryginalnej. Będzie też poprzedzać historię ukazaną w filmie „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”.

timeline star wars

Powyższa oś czasu ukazuje też dokładnie, jakie powieści występują bezpośrednio przed i po „Hanie Solo”. Akcja filmu będzie toczyć się pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w „Star Wars: Tarkin” i „Star Wars: Thrawn”. Natomiast bezpośrednio film będzie poprzedzony powieścią „Star Wars: Last Shot”, która ma stanowić wprowadzenie do historii opowiadanej na ekranie. Jej światowa premiera odbędzie się 17 kwietnia 2018 roku.

Film o Hanie Solo – co się wydarzy?

Na razie wiemy tylko tyle, że nowa produkcja spod znaku „Star Wars” będzie ukazywała początki przemytniczej działalności Hana, który zanim zaczął robić szemrane interesy, miał w sobie ducha idealisty. Poznamy jego pierwszego mentora i przyjaciółkę z dzieciństwa oraz na własne oczy zobaczymy początki znajomości z Lando i Chewbaccą. Fani mają też pomysł na to, jak powinien wyglądać początek całego filmu o Hanie Solo, jednak wizja ta raczej się nie sprawdzi.

Czy twórcy znajdą sposób, by zaskoczyć miłośników sagi w filmie, którego dalszy ciąg znają już na pamięć? Przekonamy się za kilka miesięcy. „Solo” będzie miał swoją premierę 25 maja 2018 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: Solo: A Star Wars Story Han Solo Han Solo: Gwiezdne wojny – historie Star Wars News