Kiedy toczy się akcja filmu o Hanie Solo? Mamy oficjalne informacje

Natalia Hluzow
27.02.2018 13:06
Kiedy toczy się akcja filmu o Hanie Solo? Mamy oficjalne informacje Fot. materiały prasowe starwars.com

Na stronie wydawcy książek z kanonu „Star Wars” umiejscowiono nowelizację filmu o Hanie Solo, który tym samym otrzymał oficjalne miejsce na osi czasu całego uniwersum.

Del Rey Books, dział wydawnictwa Random House, odpowiedzialny m.in. za serię książek z uniwersum „Star Wars” na licencji Lucasfilm, zaktualizował stronę ukazującą timeline wszystkich filmów i powieści z gwiezdnego kanonu. Na osi czasu znalazła się adaptacja filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”

„Han Solo” – kiedy toczy się akcja filmu?

Jak można się było spodziewać, akcja filmu o młodym Hanie Solo będzie rozgrywać się po wydarzeniach ukazanych w prequelowej trylogii „Star Wars” oraz przed wydarzeniami z trylogii oryginalnej. Będzie też poprzedzać historię ukazaną w filmie „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”.

solo a star wars story Fot. foto: screen ze strony www.randomhousebooks.com/campaign/star-wars-timeline/

Powyższa oś czasu ukazuje też dokładnie, jakie powieści występują bezpośrednio przed i po „Hanie Solo”. Akcja filmu będzie toczyć się pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w „Star Wars: Tarkin” i „Star Wars: Thrawn”. Natomiast bezpośrednio film będzie poprzedzony powieścią „Star Wars: Last Shot”, która ma stanowić wprowadzenie do historii opowiadanej na ekranie. Jej światowa premiera odbędzie się 17 kwietnia 2018 roku.

Film o Hanie Solo – co się wydarzy?

Na razie wiemy tylko tyle, że nowa produkcja spod znaku „Star Wars” będzie ukazywała początki przemytniczej działalności Hana, który zanim zaczął robić szemrane interesy, miał w sobie ducha idealisty. Poznamy jego pierwszego mentora i przyjaciółkę z dzieciństwa oraz na własne oczy zobaczymy początki znajomości z Lando i Chewbaccą. Fani mają też pomysł na to, jak powinien wyglądać początek całego filmu o Hanie Solo, jednak wizja ta raczej się nie sprawdzi.

Czy twórcy znajdą sposób, by zaskoczyć miłośników sagi w filmie, którego dalszy ciąg znają już na pamięć? Przekonamy się za kilka miesięcy. „Solo” będzie miał swoją premierę 25 maja 2018 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.