„Solo: A Star Wars Story” zadebiutuje na festiwalu w Cannes w maju 2018

Natalia Hluzow
06.04.2018 16:40
„Solo: A Star Wars Story” zadebiutuje na festiwalu w Cannes w maju 2018 Fot. kadr z wideo "New Solo: A Star Wars Story Images and Information Revealed by Entertainment Weekly"

Festiwal Filmowy w Cannes potwierdził informację dotyczącą premierowego pokazu filmu o Hanie Solo podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Nie każdy film może dostąpić zaszczytu zadebiutowania na ekranach przed szacowną publicznością festiwalu w Cannes. Oficjalnie wiadomo, że nie ma tam miejsca dla produkcji Netfliksa. Podczas festiwalu nie wyświetla się też rozrywkowych blockbusterów. Jednak filmy z uniwersum „Star Wars” to zupełnie inna sprawa...

W 2002 roku na ekranie Grand Théâtre Lumière został zaprezentowany „Atak klonów”, zaś w roku 2005 – „Zemsta Sithów”. Tym razem zaszczyt ten spotka „Hana Solo. Gwiezdne wojny – historie”.

Powstanie filmu o młodości uwielbianego szmuglera i jednej z ikon popkultury jest wielkim wydarzeniem, także dla wytrawnych znawców kina. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu festiwalu:

W 2018 roku jedna z największych legend w historii kina powróci na czerwony dywan kolejnego festiwalu w Cannes. Zaprezentowany poza konkursem, najnowszy film Rona Howarda z galaktyki Star Wars przywróci na ekran Hana Solo, jego wiernego Chewbaccę, kanciarza Lando Calrissiana, Sokoła Millenium i oczywiście droidy.

W „Solo: A Star Wars Story” w rolach znanych i lubianych postaci zobaczymy: Aldena Ehrenreicha (Han Solo), Joonasa Suotamo (Chewbacca) i Donalda Glovera (Lando Calrissian). Poznamy też nowych bohaterów, m.in. Qi’Rę, w którą wcieli się Emilia Clarke, Tobiasa Becketta granego przez Woody'ego Harrelsona, Val kreowaną przez Thandie Newton oraz złego Drydena Vosa (w tej roli Paul Bettany).

Han Solo na festiwalu w Cannes

Premierowy pokaz filmu odbędzie się poza konkursem w centrum festiwalowym Grand Théâtre Lumière. Organizatorzy zapowiadają, że będzie on otwarty dla wszystkich uczestników festiwalu.

To nie lada gratka dla prawdziwych fanów gwiezdnej sagi, gdyż tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 8-19 maja 2018, a więc film o Hanie Solo będzie można zobaczyć co najmniej kilka dni przed oficjalną premierą. „Solo: A Star Wars Story” trafi bowiem do francuskich kin 23 maja 2018, dwa dni przed polską i amerykańską premierą.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.