„Solo: A Star Wars Story” zadebiutuje na festiwalu w Cannes w maju 2018

Natalia Hluzow
06.04.2018 16:40
„Solo: A Star Wars Story” zadebiutuje na festiwalu w Cannes w maju 2018 Fot. kadr z wideo "New Solo: A Star Wars Story Images and Information Revealed by Entertainment Weekly"

Festiwal Filmowy w Cannes potwierdził informację dotyczącą premierowego pokazu filmu o Hanie Solo podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Nie każdy film może dostąpić zaszczytu zadebiutowania na ekranach przed szacowną publicznością festiwalu w Cannes. Oficjalnie wiadomo, że nie ma tam miejsca dla produkcji Netfliksa. Podczas festiwalu nie wyświetla się też rozrywkowych blockbusterów. Jednak filmy z uniwersum „Star Wars” to zupełnie inna sprawa...

W 2002 roku na ekranie Grand Théâtre Lumière został zaprezentowany „Atak klonów”, zaś w roku 2005 – „Zemsta Sithów”. Tym razem zaszczyt ten spotka „Hana Solo. Gwiezdne wojny – historie”.

Powstanie filmu o młodości uwielbianego szmuglera i jednej z ikon popkultury jest wielkim wydarzeniem, także dla wytrawnych znawców kina. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu festiwalu:

W 2018 roku jedna z największych legend w historii kina powróci na czerwony dywan kolejnego festiwalu w Cannes. Zaprezentowany poza konkursem, najnowszy film Rona Howarda z galaktyki Star Wars przywróci na ekran Hana Solo, jego wiernego Chewbaccę, kanciarza Lando Calrissiana, Sokoła Millenium i oczywiście droidy.

W „Solo: A Star Wars Story” w rolach znanych i lubianych postaci zobaczymy: Aldena Ehrenreicha (Han Solo), Joonasa Suotamo (Chewbacca) i Donalda Glovera (Lando Calrissian). Poznamy też nowych bohaterów, m.in. Qi’Rę, w którą wcieli się Emilia Clarke, Tobiasa Becketta granego przez Woody'ego Harrelsona, Val kreowaną przez Thandie Newton oraz złego Drydena Vosa (w tej roli Paul Bettany).

Han Solo na festiwalu w Cannes

Premierowy pokaz filmu odbędzie się poza konkursem w centrum festiwalowym Grand Théâtre Lumière. Organizatorzy zapowiadają, że będzie on otwarty dla wszystkich uczestników festiwalu.

To nie lada gratka dla prawdziwych fanów gwiezdnej sagi, gdyż tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 8-19 maja 2018, a więc film o Hanie Solo będzie można zobaczyć co najmniej kilka dni przed oficjalną premierą. „Solo: A Star Wars Story” trafi bowiem do francuskich kin 23 maja 2018, dwa dni przed polską i amerykańską premierą.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.