26.07.2016 09:07

Han Solo otrzyma własną trylogię

Pilot Sokoła Millenium wiecznie żywy! Han Solo powróci w całej serii spin-offów „Gwiezdnych wojen”.

Han Solo otrzyma własną trylogię
foto: kadr z filmu

Ci, którzy oglądali „Przebudzenie mocy” wiedzą co spotkało bohatera granego przez Harrisona Forda. To jednak nie zamknęło twórcom drogi do stworzenia dzieł poświęconych tej postaci. Powstanie film o młodym Hanie Solo, w którego wcieli się Alden Ehrenreich - do tej roli kandydowali m.in. Miles Teller i Charlie Cox.

Lucasfilm ma już plany wydawnicze na lata w przód. Każdego roku możemy się spodziewać nowego obrazu rozgrywającego się w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Dostaniemy „Łotra 1”, „Epizod VIII”, z czasem też IX, a także wspomniany film o Hanie Solo. A co dalej? Pomysłów twórcom zapewne nie zabraknie, ale pierwszym ustalonym celem stało się stworzenie całej trylogii poświęconej pilotowi Sokoła Millenium.

Media w tej kwestii powołują się na anonimowe źródło. Ta osoba zdradziła, że:

"

Naprawdę czuć ekscytację wokół filmu o Hanie Solo, wyczuwa się w tym potencjał. Biorąc pod uwagę, że wczesne przygody Hana nie muszą być związane z Imperium, sprawia to, że fabuła jest otwarta na to, aby dać fanom coś naprawdę innego. Twórcy mogą zbadać nowe galaktyki, pokazać szalone stworzenia i wprowadzić szereg nowych postaci. Czują, że Han ma odpowiedni potencjał, aby stać się centralnym bohaterem w kilku filmach. Wszystko jest póki co utrzymane w tajemnicy, ale Alden Ehrenreich podpisał umowę na co najmniej trzy filmy. "

Przypominamy, że twórcami obrazu o młodym Hanie Solo ma być duet Phil Lord i Chris Miller, czyli reżyserzy takich filmów, jak: „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” i „LEGO: Przygoda”, a także dwóch odsłon „Jump Street”. Obraz ma mieć swoją premierę w maju 2018 roku, zaś zdjęcia mają ruszyć w styczniu 2017 roku.

Lord i Miller wyznali, że są oddanymi fanami „Gwiezdnych wojen”, a zajęcie się filmem o Hanie Solo to dla nich nie tylko wielkie wyzwanie, ale też spełnienie pragnień:

"

Obiecujemy wziąć na siebie to ryzyko i dać publice świeże doświadczenie. Przyrzekamy także samym sobie być wiernymi przewodnikami dla tych postaci, które tyle dla nas znaczą. Spełnia się nasze marzenie o zrobieniu filmu o jednym z największych bohaterów wszech czasów na licencji, w której byliśmy zakochani od momentu, którego już nawet nie pamiętamy. "

Niewykluczone, że Alden Ehrenreich pojawi się jako Han Solo już w „Łotrze 1”. Krążą plotki, że aktor dostał tam niewielki epizod, który pozwoli wprowadzić jego postać na wielki ekran. Pewne jest zaś to, że w dziele Garetha Edwardsa zjawi się Lord Vader.

Cieszycie się, że Han Solo będzie miał własną trylogię?

Robert Skowronski
Tagi: News Star Wars