07.09.2018 09:56

Han Solo z węgorzem w spodniach - pierwsza usunięta scena ze spin-offu „Star Wars”

W sieci pojawiła się pierwsza usunięta scena z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Co się w niej dzieje?

Han Solo z węgorzem w spodniach - pierwsza usunięta scena ze spin-offu „Star Wars”
foto: kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Film „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” opowiadał o młodości jednego z najpopularniejszych bohaterów „Star Wars”. Niestety nie odniósł spodziewanego sukcesu, prawdopodobnie dlatego, że widzowie utożsamiają z Hanem Harrisona Forda. Przed Aldenem Ehrenreichem stało więc trudne zadanie i w opinii niektórych fanów aktor nie podołał zadaniu. Mimo wszystko istnieją widzowie, którym spin-off „Gwiezdnych wojen” przypadł do gustu. Wielkimi krokami zbliża się światowa premiera DVD i Blu Ray filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Z tego powodu w sieci pojawiła się pierwsza usunięta scena z historii młodego kosmicznego awanturnika. 

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” - usunięta scena z filmu

W produkcji reżyserowanej przez Rona Howarda, dowiadujemy się, jak wyglądały szczenięce lata Hana oraz poznajemy jego pierwszą miłość - Qi'rę, graną przez Emilią Clarke. Film rozpoczyna się ucieczką Hana i Qi'ry przed strażnikami na planecie Corellia. W jednej z usuniętych scen widzimy fragment pościgu, który nie znalazł się w kinowej wersji. 

Być może zdecydowano się usunąć tę scenę, ponieważ spowalniała tempo pościgu. Bohaterowie ukryli się w zbiorniku z kosmicznymi węgorzami i konkluzją usuniętego fragmentu, jest Han wyciągający zwierzaka z własnych spodni. Mamy też okazję przyjrzeć się ogarom, których strażnicy użyli w pościgu do wytropienia uciekinierów. 

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” - premiera na Blu-ray i DVD

Domowa edycja spin-offu o młodości Hana Solo trafi na sklepowe półki w USA w połowie września 2018 roku. DVD będzie można kupić od 14 września, natomiast Blu-ray z filmem będzie dostępny trochę później, bo 25 września. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gra o tron Han Solo Star Wars Emilia Clarke Han Solo: Gwiezdne wojny – historie Alden Ehrenreich