13.08.2019 15:58

Hans Zimmer podzielił się z nami 12 niewydanymi utworami, jakie skomponował do ostatnich "X-Menów"

Minęły już dwa miesiąc od premiery "Dark Phoenix". Ostatni film ze świata "X-Menów" okazał się wielką finansową porażką, która jednak mogła się pochwalić bardzo solidną ścieżką dźwiękową.

hans zimmer
źródło: shutterstock

"Dark Phoenix" to jeden z najgorszych filmów, jakie powstały w uniwersum "X-Menów". Film ten był tak duża finansową porażką, że Disney zdecydował się skasować większość zaplanowanych projektów studia Fox. Projekt, który kosztował Fox 200 milionów dolarów, zarobił w Stanach Zjednoczonych marne 65 milionów.

Jednak słaby scenariusz i mierne aktorstwo nie osłabiło na szczęście umiejętności kompozytorskich Hansa Zimmera. I chociaż nie jest to najlepsza praca w jego karierze, muzykę, jaką usłyszeliśmy w "Dark Phoenix" nie można jej uznać za nieudaną.

Dzisiaj kompozytor postanowił podzielić się z fanami 12 nowymi utworami, które ostatecznie nie znalazły się na ścieżce dźwiękowej.

Król Lew
Król Lew
Przeczytaj także Które piosenki z "Króla Lwa" są najczęściej słuchane na Spotify?

Zimmer napisał łącznie 16 godzin muzyki do "Dark Phoenix"

Artysta przygotował niebywałą ilość muzyki do swojego ostatniego projektu i skonstatował, że wielką stratą byłoby o niej zapomnieć. Dlatego poniżej znajdziecie playlistę, na której znalazło się 12 demo i nieukończonych utworów, którymi chciał podzielić się Zimmer.

Jak wyjaśnił sam kompozytor

"

Niektóre filmy stają się placem zabaw do eksperymentów. Zachęcają, aby drzwi do laboratorium nigdy się nie zamknęły. Stworzyliśmy 16 godzin muzyki i wydaje się, że pozostawianie niektórych utworów i demo samym sobie byłoby wielką stratą. "

Zobacz także: Hans Zimmer skomponuje dźwięki dla samochodów marki BMW

Najlepszy kompozytor muzyki filmowej to

Tagi: Film News X-Men: Dark Phoenix