01.08.2017 13:47

Hans Zimmer skomponuje muzykę do „Blade Runnera 2049”

Kolejna zmiana w ekipie nadchodzącego wielkimi krokami sequela „Łowcy androidów”. Jóhann Jóhannsson został zastąpiony na stanowisku kompozytora muzyki przez słynnego Hansa Zimmera. 

Hans Zimmer skomponuje muzykę do „Blade Runnera 2049”

Do premiery „Blade Runnera 2049” w reżyserii Denisa Villeneuve'a zostało już niewiele czasu. Reżyser już nie ma lekko, a teraz pojawiła się nagła zmiana. Okazuje się, że ekipa straciła człowieka od ścieżki dźwiękowej. Do tej pory na stanowisku kompozytora figurował Jóhann Jóhannsson, który często współpracował z Villeneuvem, przy okazji takich filmów jak „Labirynt”„Sicario” czy „Nowy początek”. Nie wiadomo, co spowodowało nagłą zmianę kompozytora. Wiadomo natomiast, że miejsce Jóhannssona zajmie Hans Zimmer. Tego twórcy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Skomponował ścieżkę dźwiękową m.in. do „Gladiatora”„Incepcji”, czy „Króla Lwa”.

Mimo że Zimmer przejął pałeczkę, nie będzie jednak tworzył całej muzyki od początku. Wraz ze swoim partnerem Benjaminem Wallfischem, oprą się na motywie przewodnim przygotowanym przez Jóhannssona. Według słów reżysera filmu, muzyka w sequelu ma nawiązywać do ścieżki dźwiękowej z oryginału. Zimmer będzie więc musiał dorównać utworom skomponowanym przez Vangelisa.

„Blade Runner 2049” jest sequelem kultowego filmu „Łowca androidów” z 1982 roku. Niesamowity klimat i nowatorski klimat dzieła Ridleya Scotta, powodowały, że produkcja trwale zapisała się na kartach historii kinematografii. Po ponad 30 latach Denis Villeneuve stworzy kontynuację oryginału. Chociaż w głównej roli zobaczymy Ryana Gosslinga, Harrison Ford również pojawi się na ekranie. W filmie wystąpi również Jared Leto. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. K, oficer policji z Los Angeles, znajduje informację, która może wywrócić społeczeństwo do góry nogami. Rozpoczyna śledztwo, które prowadzi go do zaginionego przed laty łowcy androidów Ricka Deckarda. Premiera filmu „Blade Runner 2049” już 6 października 2017 roku. Czy sequel dorówna oryginałowi? Jednego możemy być pewni. Przynajmniej muzyka nie zawiedzie. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Blade Runner 2049