03.12.2019 14:45

"Hanukkah" - Sid Haig w zwiastunie horroru o żydowskim seryjnym mordercy

W sieci pojawił się zwiastun horroru "Hanukkah", w którym wystąpił Sid Haig. Film opowiada o seryjnym mordercy, który zabija tylko w święto Chanuka.

Hanukkah
foto: kadr z filmu Hanukkah

Grudzień za pasem, a to oznacza, że powoli pojawia się świąteczny klimat. W centrach handlowych ubrano choinki, rodzice zabierają się za szukanie prezentów dla swoich pociech, na playlistach zaczynają królować świąteczne hity, a do sprzedaży trafiają nieźle pokręcone produkcje o żydowskich mordercach, zabijających tylko w święto Chanuka. Jak prezentuje się horror "Hanukkah"?

"Hanukkah" - zwiastun horroru o  żydowskim seryjnym mordercy

W te święta fani niskobudżetowych filmów grozy powinni sprawić sobie na Gwiazdkę najnowszą produkcję Invincible Entertainment i My Way Picture. Już niedługo do sprzedaży trafi horror "Hanukkah", opowiadający o tajemniczej osobie mordującej tylko raz w roku - w Dzień Ognia, czyli żydowskie święto Chanuka. Sprawca przestępstw zostawia na swoich ofiarach znaki odnoszące się do judaizmu. Kim jest psychopata?

Zwiastun filmu prezentuje potencjalnemu nie tylko charakterystyczny klimat, ale również genezę głównego bohatera. Okazuje się, że mężczyzna miał być w przeszłości złożony w ofierze przez swojego szalonego ojca. Udało mu się ujść z życiem, ale to traumatyczne przeżycie wykrzywiło na zawsze jego psychikę. Od tej pory morduje żydów w święto Chanuka. W roli ojca wystąpił gościnnie Sid Haig - gwiazdor horrorów, który odszedł we wrześniu 2019 roku.

Foto: Materiały prasowe Spectacle Entertainment Group, Universal Pictures
Foto: Materiały prasowe Spectacle Entertainment Group, Universal Pictures
Przeczytaj także Nie żyje Sid Haig. Gwiazdor "Domu 1000 trupów" miał 80 lat

Twórcy postanowili uczcić pamięć o aktorze i jego wizerunek zdobi okładkę płyt Blu-ray DVD z filmem "Hanukkah". Za reżyserię odpowiad  Eben McGarr. W rolach głównych wystąpili Charles Fleischer, Caroline Williams, P.J. Soles, Sadie Katz, Victoria De Mare, Robert Felsted Jr. oraz Toliver Harris.

Hannukah
Hannukah
Przeczytaj także Powstaje horror o żydzie-seryjnym mordercy atakującym ofiary w święto Chanuka

"Hanukkah"  - kiedy premiera?

Produkcja zostanie wydana jedynie w wersji domowej. Horror "Hanukkah"  będzie można więc obejrzeć na Blu-ray, DVD i za pośrednictwem wybranych platform VOD. Co ciekawe, produkcja ukaże się również w limitowanej edycji na kasecie VHS.

Hanukkah

Regularna premiera filmu na amerykańskim rynku została zaplanowana na 13 grudnia 2019 roku. VHS z horrorem będzie można kupić od 20 grudnia. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do Polski.

Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Przeczytaj także Horrory 2020: jakie filmy grozy zadebiutują w 2020 roku?

Zobacz też: 10 świątecznych horrorów dla niegrzecznych dzieci

Tagi: Zwiastuny Horror