06.04.2016 09:33

„Hardcore Henry” w świecie Harry'ego Pottera

Zawsze chcieliście poczuć się jak uczeń Szkoły Magii? Wideo stworzone do promocji filmu „Hardcore Henry” stwarza Wam taką możliwość.

„Hardcore Henry” w świecie Harry'ego Pottera
foto: kadr z wideo

Wspomniane dzieło, którego twórcą jest Ilya Naishuller trafi na polskie ekrany 8 kwietnia 2016 roku. Obraz został zrealizowany z perspektywy pierwszej osoby - pozwala to na intensyfikację doznań poprzez wrażenie bezpośredniego doświadczania przedstawionych wydarzeń.

Grupa PistolShrimps postanowiła przenieść ideę przyświecającą filmowi „Hardcore Henry” do uniwersum Harry'ego Pottera. Tym samym możemy zobaczyć jak wygląda przelot na miotle, rzucanie zaklęć czy przemienianie się w inne stworzenia z oczu bohatera. Nie trafiamy jednak na Hogwart, a naszymi kompanami nie są Hermiona i Ron. Henry staje się uczniem „hardcore'owego uniwersytetu” i trzyma się ze swoim nowym kumplem, który wprowadza go w funkcjonowanie w magicznym świecie.

Początki to dopiero odnajdywanie się w nowej rzeczywistości, czyli zakupy na ulicy Pokątnej i nauka pierwszych zaklęć. Dopiero z czasem Henry jest w stanie miotać czarami ze swojej różdżki, latać na Nimbusie, a w końcu stawić czoła Śmierciożercom. Zobaczcie jak wygląda czarodziejski świat z perspektywy pierwszej osoby:

„Hardcore Henry” prezentuje podobny koncept, z ta różnicą, że zamiast różdżki bohater będzie władać bronią palną. Film przedstawi postać cyborga o imieniu Henry, który musi uratować swoją żonę będącą jego twórczynią. Została ona pojmana przez psychopatycznego tyrana o telekinetycznych mocach i jego armię najemników. Bohater stracił całą dotychczasową pamięć i nie ma skrupułów przed oddawaniem kolejnych strzałów oraz wymierzaniem kopnięć i ciosów.

O tym jak będzie wyglądać ten obraz możecie się przekonać poprzez świeży teaser dzieła:

Filmowy świat Harry'ego Pottera zakończył się wraz z premierą „Insygniów Śmierci”. Jednak już niedługo mamy otrzymać spin-off serii w postaci obrazu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Z kolei sama J.K. Rowling powróci do uniwersum poprzez książkę „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Autorka opublikowała też nowe opowiadania osadzone w magicznym świecie.

Jak Wam się podoba „Hardcore Henry” w świecie Harry'ego Pottera?

Robert Skowronski
Tagi: Harry Potter Hardcore Henry