„Hardcore Henry” w zwiastunie z pierwszoosobowej perspektywy

Robert Skowronski
08.03.2016 13:24
„Hardcore Henry” w zwiastunie z pierwszoosobowej perspektywy Fot. kadr z filmu

Spojrzenie, które do tej pory znaliśmy przede wszystkim z gier komputerowych typu FPS. Teraz znalazło one swoje miejsce również w świecie filmu.

Kino widziało już podobne zabiegi, ale żeby oprzeć całe dzieło na jednym typie perspektywy? To z pewnością technologiczna nowinka, która miejmy nadzieję przełoży się również na artystyczny sukces filmu „Hardcore Henry”. Twórcą obrazu jest Ilya Naishuller, a przedstawioną historię poznamy z pierwszoosobowej perspektywy.

Film opowie o cyborgu Henrym, który musi uratować swoją żonę będącą jego twórczynią. Została ona pojmana przez psychopatycznego tyrana o telekinetycznych mocach i jego armię najemników. Bohater stracił całą dotychczasową pamięć i nie ma skrupułów przed oddawaniem kolejnych strzałów oraz wymierzaniem kopnięć i ciosów. Stanięcie na jego drodze może się jedynie równać połamanym kościom, byciu całym we krwi lub ze śmiercią. Świat jak z gry komputerowej przenika na wielki ekran.

„Hardcore Henry” to kino akcji pozwalające na intensyfikację wrażeń poprzez stworzenie iluzji bezpośredniego uczestnictwa w wydarzeniach, dzięki zastosowaniu perspektywy z pierwszej osoby. Widowiskowość i adrenalina - to elementy, które obiecują twórcy. Udało im się je osiągnąć pomimo niskiego budżetu. Pieniądze na obraz zdobyto na platformie Kickstarter w grudniu 2014 roku - pozyskano 250 tysięcy dolarów.

Zobaczcie zwiastun filmu „Hardcore Henry”:

Dzieło choć wyprodukowane za skromne jak na przemysł filmowy pieniądze zgromadziło w obsadzie kilka gwiazd. Na ekranie zobaczymy m.in. Tima Rotha czy Sharlto Copley'a.

„Hardcore Henry” został uznany przez widzów festiwalu w Toronto w 2015 roku za najlepszy film sekcji Midnight Madness. Tam też obraz był obiektem największej umowy sprzedaży na imprezie. Firma STX kupiła prawa do dystrybucji za 10 milionów dolarów. Czy dzieło było tego warte dowiemy się już 8 kwietnia 2016 roku, kiedy film trafi do polskich kin.

Wcześniej została udostępniona jedna pełna scena akcji z produkcji Ilyi Naishullera:

Jak Wam się podoba zwiastun filmu „Hardcore Henry”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.