Harley Quinn dostanie oddzielny film

Robert Skowronski
17.05.2016 09:48
Harley Quinn dostanie oddzielny film Fot. kadr z filmu

Określenie projektu studia Warner Bros. solowym filmem postaci granej przez Margot Robbie byłoby nadużyciem. Ma to być rodzaj spin-offu „Legionu samobójców”.

Bez względu na sposób nazewnictwa wiemy, że postanowiono stworzyć obraz, który należałby do pań znanych z komiksów wydawnictwa DC Comics. Co prawda dzieło Davida Ayera o grupie skazańców jeszcze nie weszło do kin, ale postać Harley Quinn, jak i szczupła sylwetka Margot Robbie zdążyły już sobie zaskarbić sympatię widzów.

Na ekranie miałaby się pojawić nie tylko niegdysiejsza pani psychiatra, ale też takie bohaterki, jak Batgirl czy Helena Kyle znana z komiksu i serialu „Ptaki nocy”. Pomysł na film wyszedł od Margot Robbie, która przy pracy nad „Legionem samobójców” stała się fanką dzieł DC Comics. Aktorka przekonała studio Warner Bros. do swojego pomysłu, a sama stała się też producentką nadchodzącego obrazu.

Znalazła się już osoba, która zaczęła pracować nad scenariuszem, jednak jej tożsamość stanowi na dany moment tajemnicę. Co innego płeć - tekstem zajęła się kobieta. Wygląda na to, że pierwiastek żeński to bardzo ważny element rodzącego się projektu. Co do reszty szczegółów dotyczących filmu, to one również nie zostały jeszcze odsłonięte przez studio.

Ojcem Harley Quinn jest Paul Dini, scenarzysta i producent telewizyjny związany również z komiksowym przemysłem. Postać zadebiutowała w powieści obrazkowej wraz z 12 zeszytem „The Batman Adventures” we wrześniu 1993 roku. Harleen Frances Quinzel, bo tak początkowo nazywała się Harley Quinn, była niegdyś psychiatrą w szpitalu Arkham. Lekarka studiując przypadek Jokera w końcu zaczęła do niego pałać uczuciem. Szaleniec to wykorzystał i zmusił ją do wypuszczenia przetrzymywanych w placówce zbrodniarzy. Harley w końcu sama wylądowała pośród nich tym samym stając się taką samą, jak osoby, które leczyła.

W kinie superbohaterskim zaczyna krystalizować się nowy trend polegający na tworzeniu produkcji, w których główne role grają kobiety. Po latach faworyzowania męskich herosów, a przedstawicielek płci pięknej spychania na drugi plan, przyszedł odwrót od tej strategii. Co prawda jeszcze w latach 80. Supergirl otrzymała własny tytuł, a w 2004 roku Halle Berry wcieliła się w Kobietę Kot, jednak dopiero w ostatnich latach możemy zauważyć feminizację tego podgatunku filmowego. Od 2015 roku Supergirl ma własny serial, zaś Marvel planuje stworzyć obraz o Czarnej Wdowie.

Margot Robbie jako Harley Quinn zaprezentuje się nam 5 sierpnia 2016 roku wraz z premierą „Legionu samobójców”, gdzie występuje też m.in. Jared Leto jako Joker.

Cieszycie się na myśl o filmie skoncentrowanym na postaci Harley Quinn?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.