06.12.2018 13:59

Harley Quinn (Margot Robbie) nie będzie miała tatuaży w "Birds of Prey"?

Według informacji z portalu Revenge of the Fans postać Margot Robbie ulegnie sporej wizualnej zmianie w nadchodzącym filmie o grupie kobiecych antybohaterek z Gotham.

Harley Quinn
foto: kadr z filmu "Suicide Squad"

Wygląda na to, że tytułowa "emancypacja kobiety zwanej Harley Quinn" nie ograniczy się jedynie do dobrego zniesienia rozstania się z Jokerem. Portal Revenge of the Fans sugeruje, że Warner Bros. planuje również pokazać wizualną przemianę postaci, która z "pomocnicy" Księcia Zbrodni z Gotham stanie się pełnoprawną antybohaterką o własnej tożsamości. Według twórców sposobem na to ma być m.in. usunięcie tatuaży, które widzieliśmy w "Suicide Squadzie".

Podobno na biurkach twórców "Birds of Prey" możemy dojrzeć różne szkice koncepcyjne, które przedstawiają postać Margot Robbie bez tatuaży. I gdyby się okazało, że reżyser i dyrektorzy artystyczni postanowili pójść tą ścieżką to może to być nawet dobrze uzasadnione - w końcu większość tatuaży Harley Quinn było poświęconych Jokerowi, więc rozstanie z nim mogłoby pchnąć kobietę do próby pozbycia się ich na zawsze.

Harley Quinn bez tatuaży?

Poza tym dzięki wywiadowi z Margot Robbie jeszcze sprzed premiery "Suicide Squadu" wiemy, że Harley zrobiła sobie tatuaże w więzieniu. Dlatego chęć pozbycia się ich mogłaby być jeszcze większa ze względu na to, że kobieta prawdopodobnie będzie chciała powrócić na łono społeczeństwa:

"

Zrobiła sobie te dziaby jeszcze w więzieniu. Są zrobione tuszem z długopisu, w taki sposób, jak nie masz maszynki do robienia tatuaży. Zrobiła je sobie sama z nudów i desperacji. Są "ja serduczko Misiaczka", twarz Jokera, twarz z serduszka i to wszystko raczej dobrze oddaje jej stan psychiczny z więzienia.  "

Kiedy premiera Birds of Prey?

Reżyserem produkcji jest Cathy Yan, scenariusz przygotowała natomiast Christina Hodson. WB oficjalnie potwierdziło, że film o "ptaszynach" pojawi się w kinach 7 lutego 2020 roku. Do premiery zostało zatem jeszcze sporo czasu. Pierwszy zwiastun "Birds of Prey" zobaczymy prawdopodobnie w okolicach debiutu "Shazama!", który pojawi się w kinach na początku kwietnia 2019 roku.  

Kamil Kacperski
Tagi: Margot Robbie DC Comics Harley Quinn Birds of Prey