Harrison Ford i Carrie Fisher mieli romans na planie „Nowej nadziei”

16.11.2016 11:18
Harrison Ford i Carrie Fisher mieli romans na planie „Nowej nadziei” Fot. kadr z filmu

40 lat minęło, a Carrie Fisher podzieliła się historią o tym, jak na planie filmu „Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja” narodził się gorący romans.

On był jeszcze młody i ona była młoda, nad ich głowami nie tyle świeciły gwiazdy, co sami znajdowali się wśród nich. Na ekranie rodziło się między nimi uczucie i jak się okazało w prawdziwym życiu było podobnie. Serca bohaterów biły do siebie przez kolejne odsłony sagi, włącznie z ostatnią, czyli „Przebudzeniem Mocy”. W rzeczywistości romans nie trwał aż tak długo, bo zaledwie trzy miesiące. Carrie Fisher miała wówczas 19 lat, a Harrison Ford 33 i był mężem Mary Marquardt oraz ojcem dwójki dzieci.

Jak odtwórczyni roli księżniczki Lei wspomina ten czas?

To było takie intensywne. W ciągu tygodnia byliśmy Hanem i Leią, ale już podczas weekendu byliśmy Carrie i Harrisonem.

Aktorka zdecydowała się powiedzieć o swoim młodzieńczym romansie z planu po tym jak odnalazła własne dzienniki, które pisała w czasie zdjęć w Londynie. Wszystko zostanie zebrane, przeredagowane i uzupełnione przez samą Carrie Fisher, a następnie wydane w formie książki jako „The Princess Diarist”. Premiera publikacji jest zaplanowana na 22 listopada 2016 roku.

123 Fot. foto: materiały prasowe

Harrison Ford został wcześniej uprzedzony, że jego koleżanka z planu zamierza podzielić się ze światem swoją książką. Aktor otrzymał już nawet własny egzemplarz, ale nie komentuje sprawy romansu między nim a Fisher.

Odtwórczyni roli Lei wyznała również, że swoją pierwszą wspólną noc z Fordem spędziła po przyjęciu urodzinowym George'a Lucasa. Czy jednak miała wątpliwości co do sensu tego romansu?

Spojrzałam na Harrisona. Na jego twarz bohatera z kilkoma kosmykami włosów opadającymi na jego szlachetne, lekko zmarszczone czoło. Jak można liczyć na to, że taki świecący wzorem mężczyzna może być zadowolony z zainteresowania kogoś takiego jak ja? Byłam taka niedoświadczona, ale było w nim coś, co sprawiało, że mu ufałam.

Harrison Ford rozwiódł się z Marquardt w 1979 roku. Jego kolejną żoną stała się w 1983 Melissa Mathison, scenarzystka „E.T.” Związek rozpadł się dopiero po 21 latach. Od 2010 roku u boku Forda stoi Calista Flockhart.

Wiemy, że powstaje trylogia skupiona na osobie młodego Hana Solo. Pierwsza odsłona będzie dziełem duetu Phil Lord i Chris Miller, a główną rolę zagra Alden Ehrenreich. Na ekranie zobaczymy też postać Lando Calrissiana, w którego wcieli się Donald Glover, a także ukochaną Hana Solo (Sanę Starros) - do tej kreacji typowane są Zoe Kravitz, Naomi Scott i Tessa Thompson.

Obraz ma mieć swoją premierę 25 maja 2018 roku, zaś zdjęcia mają ruszyć w styczniu 2017 roku. Scenariusz piszą Lawrence Kasdan i Jon Kasdan. Czy po latach usłyszymy również o romansie, który narodził się na planie tego filmu?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.