16.11.2016 11:18

Harrison Ford i Carrie Fisher mieli romans na planie „Nowej nadziei”

40 lat minęło, a Carrie Fisher podzieliła się historią o tym, jak na planie filmu „Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja” narodził się gorący romans.

Harrison Ford i Carrie Fisher mieli romans na planie „Nowej nadziei”
foto: kadr z filmu

On był jeszcze młody i ona była młoda, nad ich głowami nie tyle świeciły gwiazdy, co sami znajdowali się wśród nich. Na ekranie rodziło się między nimi uczucie i jak się okazało w prawdziwym życiu było podobnie. Serca bohaterów biły do siebie przez kolejne odsłony sagi, włącznie z ostatnią, czyli „Przebudzeniem Mocy”. W rzeczywistości romans nie trwał aż tak długo, bo zaledwie trzy miesiące. Carrie Fisher miała wówczas 19 lat, a Harrison Ford 33 i był mężem Mary Marquardt oraz ojcem dwójki dzieci.

Jak odtwórczyni roli księżniczki Lei wspomina ten czas?

"

To było takie intensywne. W ciągu tygodnia byliśmy Hanem i Leią, ale już podczas weekendu byliśmy Carrie i Harrisonem. "

Aktorka zdecydowała się powiedzieć o swoim młodzieńczym romansie z planu po tym jak odnalazła własne dzienniki, które pisała w czasie zdjęć w Londynie. Wszystko zostanie zebrane, przeredagowane i uzupełnione przez samą Carrie Fisher, a następnie wydane w formie książki jako „The Princess Diarist”. Premiera publikacji jest zaplanowana na 22 listopada 2016 roku.

123

Harrison Ford został wcześniej uprzedzony, że jego koleżanka z planu zamierza podzielić się ze światem swoją książką. Aktor otrzymał już nawet własny egzemplarz, ale nie komentuje sprawy romansu między nim a Fisher.

Odtwórczyni roli Lei wyznała również, że swoją pierwszą wspólną noc z Fordem spędziła po przyjęciu urodzinowym George'a Lucasa. Czy jednak miała wątpliwości co do sensu tego romansu?

"

Spojrzałam na Harrisona. Na jego twarz bohatera z kilkoma kosmykami włosów opadającymi na jego szlachetne, lekko zmarszczone czoło. Jak można liczyć na to, że taki świecący wzorem mężczyzna może być zadowolony z zainteresowania kogoś takiego jak ja? Byłam taka niedoświadczona, ale było w nim coś, co sprawiało, że mu ufałam. "

Harrison Ford rozwiódł się z Marquardt w 1979 roku. Jego kolejną żoną stała się w 1983 Melissa Mathison, scenarzystka „E.T.” Związek rozpadł się dopiero po 21 latach. Od 2010 roku u boku Forda stoi Calista Flockhart.

Wiemy, że powstaje trylogia skupiona na osobie młodego Hana Solo. Pierwsza odsłona będzie dziełem duetu Phil Lord i Chris Miller, a główną rolę zagra Alden Ehrenreich. Na ekranie zobaczymy też postać Lando Calrissiana, w którego wcieli się Donald Glover, a także ukochaną Hana Solo (Sanę Starros) - do tej kreacji typowane są Zoe Kravitz, Naomi Scott i Tessa Thompson.

Obraz ma mieć swoją premierę 25 maja 2018 roku, zaś zdjęcia mają ruszyć w styczniu 2017 roku. Scenariusz piszą Lawrence Kasdan i Jon Kasdan. Czy po latach usłyszymy również o romansie, który narodził się na planie tego filmu?

Tagi: Star Wars