04.02.2020 08:52

Harrison Ford jest wciąż gotowy do "Indiany Jonesa 5". Kiedy film trafi w końcu do kin?

Na prawdopodobnie ostatnią część "Indiany Jonesa" czekają miliony widzów na całym świecie. Wśród oczekujących jest również sam Harrison Ford. Na jakim etapie prac jest produkcja filmu?

Harrison Ford
foto: VALERIE MACON/AFP/East News

O tym, że powstanie piąta część przygód nieustraszonego archeologa Indiany Jonesa było wiadomo już od dawna. Przedstawiciele Lucasfilm zapowiedzieli produkcję kilka lat temu, jednak do tej pory kontynuacja nie trafiła na ekrany kin. Według najnowszych informacji Harrison Ford nadal jest zaangażowany w przedsięwzięcie, a szefowa wytwórni potwierdziła, że film nie będzie rebootem serii. Kiedy rozpoczną się zdjęcia do "Indiany Jonesa 5"?

"Indiana Jones 5" - Harrison Ford czeka na pierwszy klaps

Jak podaje BBC, prezeska Lucafilm Kathleen Kennedy, potwierdziła, że kolejna przygoda Indy'ego powstaje i uspokoiła fanów w kilku kwestiach. Po pierwsze w tytułowej roli ponownie zobaczymy Harrisona Forda. Aktor czeka, aż wejdzie na plan. Po drugie reżyserem filmu jest Steven Spielberg - twórca poprzednich czterech części. Po trzecie scenariusz do filmu nadal nie został ukończony, co spowodowało opóźnienie prac nad "Indianą Jonesem 5".

"

Pracujemy nad filmem. Stworzymy taki scenariusz, jaki chcieliśmy i wtedy będziemy gotowi do dalszego działania. Harrison Ford nadal jest obecny w tym przedsięwzięciu. To nie jest reboot, to kontynuacja... [Harrison] nie może się doczekać. "

Poprzednie informacje na temat filmu mówiły o ponownym zaangażowaniu w sequel Davida Koeppa ("Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki"), który miał przepisać scenariusz. Co ciekawe, scenarzysta był pierwszym wyborem twórców jeszcze w roku 2016, kiedy rozpoczęto prace nad filmem. Jednak z niewyjaśnionego powodu zdecydowano się go odsunąć od scenariusza i przekazac jego pracę Jonowi Kasdanowi ("Han Solo: Gwiezdne wojny – historie"). Po jakimś czasie cofnięto jednak tę decyzję. Na razie nie wiadomo, czy Koepp nadal pracuje przy "Indianie Jonesie 5". 

Indiana Jones 4
Indiana Jones 4
Przeczytaj także "Indiana Jones 5": scenariusz napisze twórca jednej z poprzednich części serii

Ponadto twórcy są zmuszeni czekać na Spielberga, który właśnie kończy prace nad remakiem "West Side Story". Produkcja ma zadebiutować jeszcze w roku 2020, co oznacza, że reżyser teoretycznie może rozpocząć prace na planie "Indiany Jonesa 5" w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Natalie Wood i Richard Beymer West Side Story
Natalie Wood i Richard Beymer West Side Story
Przeczytaj także W nowej wersji „West Side Story” wystąpią gwiazdy „Baby Driver”. W kogo się wcielą?

"Indiana Jones 5" - kiedy premiera?

Ostatnia część przygód archeologa zadebiutowała w roku 2008. Fani czekają więc na zakończenie kultowej serii od 12 lat, tym bardziej że "Królestwo Kryształowej Czaszki" nie cieszyło się zbyt dużym uznaniem widzów. Film odniósł jednak sukces komercyjny, zarabiając w sumie 786 milionów dolarów. Czy piąta część "Indiany Jonesa" przywróci serii dobre imię? Przekonamy się już niedługo. Według oficjalnej informacji przekazanej przez Disneya film ma trafić na ekrany kin 9 lipca 2021 roku. Nie wykluczone jednak, że ta data zostanie zmieniona. Harrison Ford powróci na duży ekran w filmie "Zew krwi", który zadebiutuje 21 lutego 2020 roku.

Zew krwi
Zew krwi
Przeczytaj także Harrison Ford i cyfrowy pies w pierwszym zwiastunie filmu "Zew krwi"

Zobacz też: "Indiana Jones 5": Harrison Ford potwierdził, kto przejmie po nim rolę. Fani będą zadowoleni

Tagi: News Indiana Jones Harrison Ford