Harrison Ford nie chce już grać w „Gwiezdnych Wojnach”

Sergiusz Kurczuk
14.09.2017 12:31
Harrison Ford nie chce już grać w „Gwiezdnych Wojnach” Fot. EastNews/Derek Storm / Splash News

Harrison Ford ma świadomość, że drzwi do świata George'a Lucasa nie zamknęły się za nim na zawsze. Jednak wolałby, już nigdy nie powróci do roli Hana Solo z „Gwiezdnych Wojen”. 

Harrison Ford to jeden z nielicznych aktorów, który zrobił wielką karierę dzięki „Gwiezdnym Wojnom”. Po udziale w trylogii George'a Lucasa Hollywood stanęło przed nim otworem. Zagrał wiele niezapomnianych ról w filmach takich jak „Łowca androidów”, seria „Indiana Jones”, „Frantic” czy „Ścigany”. Do większości aktorów z obsady „Gwiezdnych Wojen” na zawsze przylgnęła łatka związana z udziałem w filmie. Być może z tego powodu Mark Hamill , który zagrał Luke'a Skywalkera, tak często wcielał się w kolejnych rolach w czarne charaktery. Ford wiele zawdzięcza kosmicznej sadze, ale śmierć jego bohatera, bardzo go ucieszyła.

Jednak „Gwiezdne Wojny” to seria science fiction i zdarzało się już, że zmarłe postacie pojawiały się w kolejnych częściach. Aktor jest tego świadomy. W wywiadzie dla GQ zasugerował, że liczy na definitywny koniec z postacią Hana Solo.

GQ: Jeśli chodzi o „Gwiezdne Wojny”, absolutnie, niezaprzeczalnie...

Harrison Ford: Jestem martwy?

GQ: ... skończyłeś z tą serią?

Harrison Ford: Skończyłem z „Gwiezdnymi Wojnami”, jeśli „Gwiezdne Wojny” skończyły ze mną.

GQ: A jeśli nie skończyły?

Harrison Ford: Nie mogę sobie tego wyobrazić, ale to science fiction. Wolałbym nie. Wiesz, w tym momencie chciałbym czegoś innego. Bo zawsze ciekawiej jest robić coś nowego.

Fani aktora wiedzą zapewne, że Ford chciał pożegnać się z rolą Hana Solo wiele lat przed „Przebudzeniem Mocy”. Pomysł na uśmiercenie przemytnika pojawił się jeszcze w „Powrocie Jedi”. Scena śmierci bohatera w VII części sagi bardzo przypadła Fordowi do gustu. „Gwiezdne Wojny” nie były pierwszym powrotem aktora do roli sprzed lat. O wiele bardziej entuzjastycznie podszedł jednak do występu w kolejnej części „Indiany Jonesa”, czy w nadchodzącym filmie „Blade Runner 2045”. Z dumą oddał drążek pilota Sokoła Millenium Aldenowi Ehrenreichowi, który wcieli się w młodego Solo w ciągle niezatytułowanym spin-offie „Gwiezdnych Wojen”.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.