Harrison Ford powróci po raz 5. jako Indiana Jones

Robert Skowronski
16.03.2016 08:10
Harrison Ford powróci po raz 5. jako Indiana Jones Fot. kadr z filmu

Fani dzielnego archeologa mogą odetchnąć ze spokojem. W powstawanie „Indiany Jonesa 5” będą zaangażowane dokładnie te osoby, których życzyliby sobie miłośnicy serii.

Wcześniej wiedzieliśmy jedynie, że są chęci ze strony Disneya na zrealizowanie kultowego tytuły Kina Nowej Przygody. Pod znakiem zapytania stało nawet to czy Harrison Ford oraz Steven Spielberg będą pracować przy dziele. W kuluarach mówiło się, że nie ma innej ewentualności, ale oficjalnych poświadczeń było brak. Odtwórca roli Jonesa mówił jedynie, że z ochotą wróci do swojej kreacji jeśli będzie miał taką możliwość:

Bardzo chętnie wróciłbym do Indiany Jonesa i pracy ze Stevenem Spielbergiem. Jeśli tylko dostanę scenariusz, byłbym przeszczęśliwy. Chciałbym się za to zabrać, zanim skończę 80 lat.

Okazuje się, że prośby Harrisona Forda zostały wysłuchane. Został on obsadzony w 5. odsłonie serii, która nie ma jeszcze swojego oficjalnego tytułu, a reżyserować go będzie Steven Spielberg. Disney ustalił także wstępną datę premiery dzieła na 17 lipca 2019 roku. Informacje te wyszły od dyrektora studia, Alana F. Horna:

Indiana Jones jest jednym z największych bohaterów w historii kina, a my nie możemy się doczekać, aby sprowadzić go z powrotem na ekran w 2019 roku. To rzadkość, aby mieć tak idealnie połączonych reżysera, producentów, aktora i rolę. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani rozpoczęciem wspólnej przygody z Harrisonem i Stevenem.

Do serii powrócą także weterani serii, Kathleen Kennedy i Frank Marshall, w roli producentów, którzy prywatnie są małżeństwem od 1987 roku. Para była zaangażowana w każdą z powstałych wcześniej części.

Pomysł na stworzenie „Indiany Jonesa 5” narodził się wraz z sukcesem Kennedy i Disneya przy realizacji „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy”. Z kolei Marshall i studio Universal poradzili sobie przy przywróceniu do życia innej słynnej serii Spielberga, czyli „Jurassic Park”. Twórcy w roli archeologa widzą tylko jedną osobę, Harrisona Forda, jednak nie wykluczają zaangażowania do dzieła również młodszych aktorów. O planach związanych z filmem opowiedziała Kathleen Kennedy:

Harrison naprawdę chce to zrobić, Steven także. Odrzuciliśmy już kilka pomysłów na fabułę, ale jeszcze nie wiemy na czym się ona skupi. Myślę, że pójdziemy do przodu z Indym. Jednak teraz wszyscy skoncentrowani są na „Gwiezdnych wojnach”.

Cieszymy się z powrotu oryginalnych twórców do cyklu, ale jest jedno nazwisko, którego zabraknie przy projekcie. Nie będzie w niego zaangażowany George Lucas będący wcześniej współautorem scenariuszy.

Wcześniej do roli Indy'ego brany pod uwagę był m.in. Bradley Cooper oraz Chris Pratt

Cieszycie się z informacji dotyczących „Indiany Jonesa 5”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.