21.11.2017 10:42

Harrison Ford prawdziwym bohaterem! Aktor uratował kobietę z wypadku samochodowego

Gwiazdor wykazuje się męstwem nie tylko w swych filmowych rolach, ale także w codziennym życiu.

Harrison Ford prawdziwym bohaterem! Aktor uratował kobietę z wypadku samochodowego
foto: kadr z wideo

Legendarny Indiana Jones, uwielbiany Han Solo i kultowy Rick Deckard dokonuje bohaterskich czynów nie tylko na ekranie! Aktor wcielający się w najsłynniejszych bohaterów w historii kina, na miano bohatera zasługuje także w życiu prywatnym. W niedzielę, 19 listopada 2017 roku uratował kobietę z wypadku samochodowego!

Jak donosi ABC News, straż pożarna w Santa Paula w Kalifornii potwierdziła, że w niedzielne popołudnie doszło do wypadku na autostradzie, w którym pomocy udzielił Harrison Ford. Aktor jechał za kobietą, która nagle straciła panowanie nad samochodem. Jej pojazd wypadł z drogi i wylądował na wale. Ford momentalnie zjechał na pobocze, wyskoczył ze swojego samochodu, podbiegł do pojazdu kobiety i pomógł jej się z niego wydostać, a następnie poczekał z nią na pomoc. Kobieta została przewieziona do szpitala, w którym okazało się, że nic nie zagraża jej życiu i że odniosła tylko niewielkie obrażenia. Aktor nie chce komentować tej sprawy.

To nie pierwsza akcja ratunkowa w wykonaniu filmowego Hana Solo i Indiany Jonesa! Posiadający licencję pilota aktor w 2000 roku uratował osobę, która utknęła w górach Idaho Falls, przylatując po nią własnym helikopterem. Natomiast w 2001 roku z pomocą swojego helikoptera odnalazł 13-letniego skauta, który zaginął na 18 godzin w parku Yellowstone. Aktor nie ma też problemu z pomaganiem przypadkowym osobom na ulicy i nieraz wysiadał ze swojego samochodu, by np. pomóc wycofać innemu kierowcy.

kadr z wideo

Jak widać, utrzymywanie ciągłej sprawności fizycznej przez 75-letniego aktora przydaje mu się nie tylko do kreowania swoich legendarnych postaci. A jego dobre serce jest oznaką, że nie całe Hollywood jest złe i zepsute, jak zwykło się teraz uważać. Postawa Harrisona Forda dowodzi bowiem, że mimo gigantycznej sławy można po prostu pozostać człowiekiem. Fani aktora bez wątpienia mogą być dumni, że mają takiego idola.

Natalia Hluzow
Tagi: Indiana Jones Harrison Ford Łowca androidów Han Solo