18.02.2020 13:43

Harrison Ford zaliczył wpadkę. Nie znał podstawowych informacji na temat "Gwiezdnych Wojen"

Okazuje się, że odtwórca Hana Solo nie jest z byt dobry z wiedzy na temat "Gwiezdnych Wojen". Harrison Ford nie odróżnia bowiem karbonitu od kryptonitu.

Harrison Ford
foto: FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Nie ma zbyt wielu aktorów w Hollywood, którzy wcielaliby się w taki wiele kultowych postaci, jak Harrison Ford. Gwiazdor wcielił się nie tylko w Deckarda z "Blade Runnera" czy Indianę Jonesa, ale przede wszystkim w Hana Solo - słynnego kosmicznego awanturnika z "Gwiezdnych Wojen". Okazuje się jednak, że Ford nie przywiązuje tak dużej wagi do filmów, w których gra, jakby się mogło wydawać.

Harrison Ford nie zna się na "Gwiezdnych Wojnach"

Talentu aktorskiemu Fordowi nie można odmówić, ale prawda jest taka, że saga "Star Wars" otworzyła mu drzwi do wielkiej kariery. Han Solo jest jedną z ulubionych postaci wielu fanów "Gwiezdnych Wojen". Aktor ma jednak ambiwalentny stosunek do historii stworzonej przez George'a Lucasa i nie jest zbyt dużym entuzjastą serii.

Jak Harrison Ford zareagował na los Hana Solo?
Jak Harrison Ford zareagował na los Hana Solo?
Przeczytaj także Jak Harrison Ford zareagował na los Hana Solo?

Ford zagrał ostatnio w disnejowskiej adaptacji "Zwu krwi". Z tego powodu udziela wywiadów dziennikarzom z całego świata. Z tej okazji Jake Hamilton, który prowadzi podcast ReelBlend, rozmawiał z aktorem na temat najnowszego filmu. Nie mogło zabraknąć też pytań na temat "Gwiezdnych Wojen", a konkretnie "Imperium kontratakuje". Hamilton otrzymał jednak odpowiedź, jakiej się nie spodziewał. Ford został zapytany o słynną scenę, w której pada kwestia miłosna zakończona słowem "Wiem". Chodzi o moment tuż przed uwięzieniem Hana Solo w karbonicie.

"

"... więc miałem być zamrożony w kryptonicie -"
"Karbonicie."
*Harrison wzdycha głęboko*
"Kryptonit, karbonit. Ja tu tylko sprzątam." "

Aktor pomylił się i stwierdził, że jego bohater został zatopiony... w kryptonicie. Każdy geek doskonale widzi różnicę pomiędzy tymi dwiema substancjami. Jedna należy do świata "Star Wars", a druga do uniwersum DC. Kryptonit stanowi piętę achillesową Supermana.

Harrison Ford i Mark Hamill
Harrison Ford i Mark Hamill
Przeczytaj także Harrison Ford pocałował Marka Hamilla podczas kręcenia "Gwiezdnych wojen"

To jednak nie koniec. W rozmowie z USA Today Ford został zapytany o scenę z IX epizodu "Gwiezdnych Wojen", w którym powraca na chwilę, by przywrócić Bena Solo na Jasną stronę Mocy. Zapytany, czy jego postać była Duchem Mocy, wydawał się zbity z tropu.

"

Duch Mocy? Nie wiem, co to jest Duch Mocy. Nie mów tego nikomu. Nie powiedziałem tego wystarczająco głośno, żeby nagrało się na twoim dyktafonie. Nie mam bladego pojęcia, co to jest Duch Mocy. I mam to gdzieś! "

Nie po raz pierwszy Ford wykazał się specyficznym dystansem do ikonicznej serii. W 2014 roku w rozmowie z Redditem przyznał, że nie obchodzi go, kto strzelił pierwszy w słynnej scenie z "Nowej nadziei", którą fani analizowali od dekad. W innym wywiadzie stwierdził, że cieszy się ze śmierci Solo, bo nie będzie już musiał wcielać się w słynnego bohatera.

Harrison Ford
Harrison Ford
Przeczytaj także Harrison Ford jest wciąż gotowy do "Indiany Jonesa 5". Kiedy film trafi w końcu do kin?

"Zew krwi" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu na podstawie słynnej powieści Jacka Londona został Chris Sanders - twórca takich filmów animowanych jak "Lilo i Stich", "Jak wytresować smoka?', "Mulan" czy "Krudowie". Scenariusz na podstawie książki napisał Michael Green, który pracował przy filmach "Blade Runner 2049", "Logan", "Morderstwo w Orient Expressie" czy "Obcy: Przymierze". Światowa premiera "Zwu krwi" została zaplanowana na 19 lutego 2020 roku. Do polskich kin film trafi 21 lutego.

Adam Driver i Mark Hamill pomogli znaleźć zagubionego pieska [WIDEO]
Adam Driver i Mark Hamill pomogli znaleźć zagubionego pieska [WIDEO]
Przeczytaj także Adam Driver i Mark Hamill pomogli znaleźć zagubionego pieska [WIDEO]

Zobacz też: Dave Bautista adoptował dwa śliczne pieski, których życia były zagrożone [FOTO]

Tagi: Film Harrison Ford Han Solo Star Wars