18.10.2018 12:54

Harrison Ford zamiast Aldena Ehrenreicha w przeróbce filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”

W sieci pojawiła się przeróbka fragmentów filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, w której cyfrowo zastąpiono twarz Aldena  Ehrenreicha wizerunkiem Harrisona Forda. 

Harrison Ford zamiast Aldena Ehrenreicha w przeróbce filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”
foto: derpfakes/Youtube

Alden  Ehrenreich dał z siebie wszystko, by stworzyć przekonującą postać młodego Hana Solo. Chociaż młody aktor naprawdę się postarał, wielu fanów „Star Wars” z góry oceniło film „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” jako porażkę, ponieważ według nich w Hana Solo może wcielać się tylko jedna osoba - Harrison Ford. Widzowie mieli za złe twórcą spin-offa „Gwiezdnych Wojen”, że zaangażowali innego aktora, zamiast użyć efektów specjalnych, jak miało to miejsce w „Łotrze Jeden”, w którym odmłodzono Carrie Fisher za pomocą CGI. Trudno się więc dziwić, że solowy film o kosmicznym przemytniku stał się najgorzej zarabiającą produkcją dziejącą się w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Dla wszystkich niepocieszonych zmarnowanym potencjałem historii o młodym Hanie Solo mamy coś, co na pewno przypadnie im do gustu. Fragmenty filmu Rona Howarda, w których zastąpiono twarz Aldena  Ehrenreicha wizerunkiem Harrisona Forda.

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” - Harrison Ford zamiast Aldena Ehrenreicha 

Niedawno spin-off o Hanie Solo trafił na płyty Blu-ray i DVD. Z tego powodu o produkcji Lucasfilm znowu zrobiło się głośno. Fakt premiery edycji domowej wykorzystał twórca kanały YouTube Derpfakes. Youtuber postanowił wykorzystać krótkie fragmenty filmu i zamiast twarzy Ehrenreicha umieścić odmłodzonego Forda. Efekt prezentuje się nadzwyczaj dobrze. 

W wideo pojawiły się krótkie urywki i jeden dłuższy fragment, które pozwalają fanom Hana Solo uzmysłowić sobie, jak film o młodości bohatera prezentowałby się z Harrisonem fordem w roli głównej. Trzeba przyznać, że taka wersja spin-offa „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” przyciągnęłaby do kin o wiele więcej widzów, którzy wyszliby z kina usatysfakcjonowani. 

Han Solo - czy będzie sequel spin-offa „Star Wars”?

Początkowo twórcy „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” planowali spin-off jako trylogię. Film Howarda ma zresztą otwarte zakończenie, które sugeruje, że wkrótce zobaczymy dalsze losy młodego przemytnika, który dopiero zaczął swoją karierę kryminalisty. Jeden ze scenarzystów filmu - Jon Kasdan, na początku września 2018 roku zamieścił na swoim Twitterze niewykorzystane pomysły związane z fabułą produkcji. 

W jednym z komentarzy pod postem Kasdan zdradził, że wątpi w powstanie kolejnych części filmu o młodym Hanie. Na ten stan rzeczy miały wpływ wyniki finansowe filmu. „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” był najdroższą produkcją Lucasfilm i nie przyniósł spodziewanych zysków. Na razie jednak nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących przyszłości serii. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Harrison Ford Star Wars Han Solo Han Solo: Gwiezdne wojny – historie Alden Ehrenreich