17.10.2018 13:32

„Harry Potter” oczami mieszkańców Hufflepuffu w komediowej sztuce „Puffs” trafi do sieci

Jeśli zastanawialiście się, jak seria „Harry Potter” wyglądała z perspektywy Puchonów, to komedia „Puffs” została stworzona dla Was!

„Harry Potter” oczami mieszkańców Hufflepuffu w komediowej sztuce „Puffs” trafi do sieci
foto: Puffs The Play/YouTube

Każdy fan Harry’ego Pottera staje w duchu przed podobną decyzją, która spotkała 11-letniego czarodzieja po przybyciu do Hogwartu. W magicznej szkole są cztery domy, do których uczniowie zostają przydzieleni według swoich predyspozycji. Czytelnicy przygód Chłopca, który przeżył zazwyczaj kibicują jednemu z domów. Najwidoczniej twórcy sztuki teatralnej „Puffs, or: Seven Increasingly Eventful Years at a Certain School of Magic & Magic”, od zawsze chcieli należeć do Hufflepuffu.

„Puffs” – komedia ukazujące świat Harry’ego Pottera z perspektywy Puchonów

Pomysł na sztukę teatralną poświęconą Puchonom powstał pod koniec roku 2017. W styczniu 2018 twórcy zbierali pieniądze potrzebne do zrealizowania „Puffs” za sprawą portali crowdfundingowych. Okazało się, że fanów Hufflepuffu nie brakuje i obecnie sztuka jest grana między innymi na Broadwayu.

Historia ukazuje 7 lat z życia Hogwartu w czasie, kiedy do Szkoły Magii i Czarodziejstwa uczęszczał Harry Potter. Zamiast skupiać się jednak na wężoustym chłopcu z Gryffindoru, widzowie oglądają wszystkie najważniejsze wydarzenia serii o Harrym Potterze z oczu grupy geeków mieszkających w  Hufflepuffie.

Twórcy „Puffs”  postanowili przybliżyć swoje dzieło mieszkańcom całego świata i sztukę można oglądać na żywo za pośrednictwem streamingu online. To ułatwia nieco możliwość zobaczenia komedii fanom Harry’ego Pottera, bo na razie na „Puffs” oprócz Nowego Yorku można wybrać się jedynie w Australii.

„Puffs” – gdzie oglądać online?

Od 18 października 2018 roku sztuka trafi pod strzechy potteromaniaków na całym świecie dzięki streamingowi na żywo. Sztukę będzie można oglądać za pośrednictwem serwisu BrodwayHD. 22 października „Puff” trafi również na platformy iTunes i Amazon. W przyszłości do sprzedaży trafią również płyty Blu-ray i DVD z zapisem z przedstawienia.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Harry Potter Amazon Prime