11.02.2016 10:41

Harry Potter powróci w 8. części książki

Nowa powieść w dorobku J.K. Rowling powstanie na podstawie scenariusza sztuki „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Kiedy książka osadzona w świecie czarodziejów trafi do księgarni?

Harry Potter powróci w 8. części książki
foto: materiały prasowe

Spektakl trafi na teatralne deski londyńskiego Palace Theatre 30 lipca 2016 roku. A już dzień później, czyli w dniu 36. urodzin Harry'ego Pottera, zbeletryzowana wersja tekstu ukaże się jako powieść. Fabuła sztuki została opracowana przez J.K. Rowling we współpracy z angielskim pisarzem Jackiem Thornem oraz reżyserem Johnem Tiffanym. Sama powieść to już dzieło wyłącznie Brytyjki. 

Zobaczcie wstępny projekt okładki „Harry'ego Pottera i przeklętego dziecka”:

Tym razem dowiemy się o losach słynnego absolwenta Hogwartu po upływie 19 lat. Harry Potter jest teraz pracownikiem Ministerstwa Magii i ma trójkę dzieci. Głównym bohaterem dzieła będzie jego 11-letni syn Albus Severus. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Little, Brown & Co. Na stronie Pottermore.com należącej do J.K. Rowling możemy znaleźć oficjalny synopsis dzieła:

"

Harry zmaga się z przeszłością, która nie chce pozostać tam, gdzie należy, a jego najmłodszy syn Albus musi borykać się z ciężarem spuścizny jego rodziny. Przeszłość i teraźniejszość łączą się złowrogo - ojciec i syn poznają niewygodną prawdę: czasami ciemność pochodzi z nieoczekiwanych miejsc. "

Agencja reprezentująca Rowling, The Blair Partnership, przyznała, że decyzja o stworzeniu książki została podyktowana dużym zainteresowaniem odbiorców. Doniesienia te potwierdził David Shelley z Little, Brown & Co.

"

J.K. Rowling i jej zespół otrzymali ogromną liczbę wiadomości od fanów, którzy nie będą mogli być w Londynie, aby zobaczyć sztukę, a chcieliby przeczytać ją w formie książki. Cieszymy się, że możemy im to zapewnić. "

Spektakl cieszy się dużym zainteresowaniem. Już od dawna brak na niego biletów, jednak, gdy już będzie grany, to co piątek będzie losowanych 20 biletów, które trafią w ręce szczęśliwców biorących udział w loterii. Sztuka „Harry Potter i przeklęte dziecko” okazała się być na tyle rozbudowana, że postanowiono o podzieleniu jej na dwie części.

Cieszycie się, że ukaże się 8. część książki o Harrym Potterze?

Robert Skowronski
Tagi: News Harry Potter