Harry Potter powróci w 8. części książki

Robert Skowronski
11.02.2016 10:41
Harry Potter powróci w 8. części książki Fot. materiały prasowe

Nowa powieść w dorobku J.K. Rowling powstanie na podstawie scenariusza sztuki „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Kiedy książka osadzona w świecie czarodziejów trafi do księgarni?

Spektakl trafi na teatralne deski londyńskiego Palace Theatre 30 lipca 2016 roku. A już dzień później, czyli w dniu 36. urodzin Harry'ego Pottera, zbeletryzowana wersja tekstu ukaże się jako powieść. Fabuła sztuki została opracowana przez J.K. Rowling we współpracy z angielskim pisarzem Jackiem Thornem oraz reżyserem Johnem Tiffanym. Sama powieść to już dzieło wyłącznie Brytyjki. 

Zobaczcie wstępny projekt okładki „Harry'ego Pottera i przeklętego dziecka”:

Tym razem dowiemy się o losach słynnego absolwenta Hogwartu po upływie 19 lat. Harry Potter jest teraz pracownikiem Ministerstwa Magii i ma trójkę dzieci. Głównym bohaterem dzieła będzie jego 11-letni syn Albus Severus. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Little, Brown & Co. Na stronie Pottermore.com należącej do J.K. Rowling możemy znaleźć oficjalny synopsis dzieła:

Harry zmaga się z przeszłością, która nie chce pozostać tam, gdzie należy, a jego najmłodszy syn Albus musi borykać się z ciężarem spuścizny jego rodziny. Przeszłość i teraźniejszość łączą się złowrogo - ojciec i syn poznają niewygodną prawdę: czasami ciemność pochodzi z nieoczekiwanych miejsc.

Agencja reprezentująca Rowling, The Blair Partnership, przyznała, że decyzja o stworzeniu książki została podyktowana dużym zainteresowaniem odbiorców. Doniesienia te potwierdził David Shelley z Little, Brown & Co.

J.K. Rowling i jej zespół otrzymali ogromną liczbę wiadomości od fanów, którzy nie będą mogli być w Londynie, aby zobaczyć sztukę, a chcieliby przeczytać ją w formie książki. Cieszymy się, że możemy im to zapewnić.

Spektakl cieszy się dużym zainteresowaniem. Już od dawna brak na niego biletów, jednak, gdy już będzie grany, to co piątek będzie losowanych 20 biletów, które trafią w ręce szczęśliwców biorących udział w loterii. Sztuka „Harry Potter i przeklęte dziecko” okazała się być na tyle rozbudowana, że postanowiono o podzieleniu jej na dwie części.

Cieszycie się, że ukaże się 8. część książki o Harrym Potterze?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.