17.03.2017 14:08

Heath Ledger będzie bohaterem serialu dokumentalnego

Wielka osobowość kina, która odeszła od nas w 2008 roku. Heath Ledger ożyje jednak jeszcze raz na ekranie za sprawą serialu dokumentalnego „I Am”.

Heath Ledger będzie bohaterem serialu dokumentalnego
foto: kadr z filmu

Stacja Spike zamawia kolejny sezon produkcji. Poprzez wywiady z ludźmi z bliskiego otoczenia aktora uzyskamy całościowe spojrzenie na jego krótką, ale intensywną karierę, która obejmuje m.in. występy w takich filmach, jak „Tajemnica Brokeback Mountain” czy „Mroczny Rycerze”. Heath Ledger zdobył w swoim 28-letnim życiu szereg nagród, a wśród nich Złoty Glob, Oscar czy statuetka BAFTA.

Bohaterami poprzednich sezonów „I Am” byli Chris Farley oraz Bruce Lee. Program poświęcony Ledgerowi będzie emitowany w maju 2017 roku. Zobaczcie filmy poświęcone wcześniejszym bohaterom:

W wywiadzie z 2015 roku Kim Ledger, siostra Heatha, wyznała, że w ostatniej rozmowie z bratem dowiedziała się o jego odczuciach przed spotkaniem ze Stevenem Spielbergiem:

"

Zasadniczo Heath narzekał, że nie może spać, bo następnego dnia ma się widzieć ze Stevenem Spielbergiem. Naprawdę potrzebował być w pełni sił, a uniemożliwiało mu to przeziębienie. Powiedziałam mu, że nie może brać tabletek nasennych razem z innymi przepisanymi lekami, bo to nie jest dobre połączenie. Odpowiedział, że nic mu nie będzie i po prostu potrzebuje zasnąć. To były ostatnie słowa, które od niego usłyszałam. Dosłownie zasnął... już na zawsze. "

Christian Bale opowiadając o „Mrocznym Rycerzu” wspomniał rolę Ledgera, który zdaniem aktora przyćmił jego rolę Batmana:

"

 Heath pojawił się i całkowicie pokrzyżował wszystkie moje plany. Czułem, że jest dużo bardziej interesujący ode mnie i tego, co robiłem. "

Ostatnią rolą Ledgera była ta w „Parnassusie” Terry'ego Gilliama.

Heath Ledger był najlepszy w filmie...

Robert Skowronski
Tagi: News