07.04.2020 14:45

Heath Ledger nie chciał wystąpić na Oscarach przez homofobiczne żarty o "Tajemnicy Brokeback Mountain"

Niedawno Jake Gyllenhaal udzielił wywiadu, w którym wspomniał sytuację sprzed prawie 15 lat, kiedy to Heath Ledger odmówił uczestnictwa w ceremonii rozdania Oscarów.

Heath Ledger
foto: UNIVERSAL STUDIOS / FRENCH, KIMBERLY / AlbumEAST NEWS

Heath Ledger odmówił uczestnictwa w Oscarach - wraz z Jakiem Gyllenhaalem otrzymali możliwość przygotowania monologu, który miał otworzyć rozdanie nagród Akademii Filmowej w 2007 roku. Organizatorzy chcieli użyć żartów na temat filmu "Tajemnica Brokeback Mountain", w którym panowie zagrali główne role.

Heath Ledger odmówił uczestnictwa w Oscarach przez homofobiczne żarty

Gyllenhaal wyjawił w rozmowie z gazetą "Another Man", że Heath Ledger odmówił uczestnictwa w imprezie ze względu na narzucenie aktorom homofobicznych żartów z "Tajemnic Brokeback Mountain". Jak wspomina aktor:

"

Pamiętam, ze chcieli zrobić otwarcie Nagród Akademii, w którym mielibyśmy żartować z filmu. I Heath odmówił. Ja wtedy stwierdziłem: "Okej, jak chcesz". Dla mnie, to nie było nic poważnego, ot, takie żarciki. A Heath szedł w zaparte - "Dla mnie to nie jest żart. Nie chcę robić na ten temat żadnych żartów". "

Joker w filmie Mroczny rycerz
Joker w filmie Mroczny rycerz
Przeczytaj także Netflix nazwał Jokera Heatha Ledgera "najlepszym złoczyńcą w historii"

Panowie w "Tajemnicy Brokeback Mountain" zagrali głównych bohaterów, czyli Jacka Twista i Ennisa Del Mara. Oscarowy film Anga Lee opowiadał o rodzącej się miłości między dwoma kowbojami, którą panowie musieli ukrywać przed światem.

Jake Gyllenhaal wyjawił też, że uwielbiał w Heathie Ledgerze jego bardzo poważne podejście do pracy:

"

To jedna z rzeczy, które uwielbiałem w Heathie - nigdy nie żartował. Kiedy ktoś próbował sobie stroić żarty z tej historii, czy czegokolwiek innego, Heath zawsze mówił: "Nie, to jest o miłości. Stary, co jest śmiesznego w miłości?". "

Ledger został uhonorowany pośmiertnym Oscarem za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Mroczny rycerz", w reżyserii Christophera Nolana. Aktor zagrał Jokera, a jego występ jest obecnie uważany za jeden z najlepszych w historii kinematografii.

Heath Ledger mógł żyć?
Heath Ledger mógł żyć?
Przeczytaj także Heath Ledger mógł żyć? Frontman Killing Joke twierdzi, że był w stanie uratować aktora

Uważacie, że Ledger dobrze postąpił?

Tagi: News Jake Gyllenhaal