24.09.2018 12:56

„Hejter. Sala samobójców”: Jan Komasa przygotowuje sequel swojego hitu o cyberprzemocy

Film zapowiadany jest jako cyber-thriller, który opowie całkiem nową historię – współczesną wersję „Romea i Julii”, którym na drodze staje internetowy hejt.

Sala samobójców 2
foto: kadr z filmu "Sala samobójców"

Zgodnie z coroczną tradycją, podczas 43. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się konferencja TVN, na której zaprezentowało nadchodzące filmy współprodukowane przez stację. Wśród nich znalazł się sequel „Sali samobójców” w reżyserii Jana Komasy.

Jan Komasa stworzy sequel „Sali samobójców”

„Sala samobójców” była pełnometrażowym debiutem Jana Komasy, który wcześniej zrealizował m.in. jeden z segmentów „Ody do radości” oraz nagrodzoną w Cannes etiudę „Fajnie, że jesteś”. Film z Jakubem Gierszałem odbił się szerokim echem w mediach i zdobył kilka istotnych nagród filmowych, m.in. Srebrne Lwy na festiwalu w Gdyni. Po 7 latach od premiery „Sali samobójców” Jan Komasa przymierza się do zrealizowania sequela pt. „Hejter. Sala samobójców”.

„Hejter. Sala samobójców” – o czym będzie?

„Hejter. Sala samobójców” ma opowiadać zupełnie nową historię, niezwiązaną z losami Dominika  (Jakub Gierszał). Przedstawiciele TVN zapowiedzieli, że w filmie zostaną poruszone wątki manipulacji w mediach społecznościowych, sterowania masami wyznającymi skrajne ideologie oraz miłości rodem z „Romea i Julii”, która przeradza się w hejt. Jak wyjawił Edward Miszczak:

"

Będzie to cyber-thriller, współczesna wersja opowieści o miłości Romea i Julii, ale jednocześnie uniwersalna historia o potędze miłości, która przeradza się w hejt. Jan Komasa chce pokazać, że granica pomiędzy miłością i nienawiścią jest bardzo cienka, a wszystkie chwyty są dozwolone. Wszyscy wiemy, jak mocne są media społecznościowe i co można w nich przeżyć. "

Dyrektor programowy TVN zdradził też, że obecnie trwa okres developmentu, a już niebawem wystartują zdjęcia. W rolach głównych wystąpią Maciej Musiałowski i Vanessa Aleksander. Za produkcję filmu będzie odpowiadać TVN.

Maciej Musiałowski i Vanessa Aleksander w Sali samobójców 2

Nadchodzące filmy polskie w produkcji TVN

„Hejter. Sala samobójców” to nie jedyny nadchodzący film kinowy, w którego produkcję zaangażowana jest stacja. Już niebawem do kin trafią dwie komedie TVN – romantyczna „Całe szczęście” z Piotrem Adamczykiem i Romą Gąsiorowską oraz świąteczna „Miłość jest wszystkim”, która konstrukcją prawdopodobnie będzie przypominać tvnowskie „Listy do M.”.

We współpracy z TVN powstaje też nowy film Leszka Dawida – „Broad Peak” opowiadający o polskim himalaiście Macieju Berbece. TVN jest również jednym z koproducentów szpiegowskiego filmu o meczu szachowym – „Zimnej gry”, w który zaangażowana jest międzynarodowa obsada.

Data premiery „Sali samobójców 2” nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: polskie filmy Jan Komasa Hejter. Sala samobójców