„Hejter. Sala samobójców”: Jan Komasa przygotowuje sequel swojego hitu o cyberprzemocy

Natalia Hluzow
24.09.2018 12:56
„Hejter. Sala samobójców”: Jan Komasa przygotowuje sequel  swojego hitu o cyberprzemocy Fot. kadr z filmu "Sala samobójców"

Film zapowiadany jest jako cyber-thriller, który opowie całkiem nową historię – współczesną wersję „Romea i Julii”, którym na drodze staje internetowy hejt.

Zgodnie z coroczną tradycją, podczas 43. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się konferencja TVN, na której zaprezentowało nadchodzące filmy współprodukowane przez stację. Wśród nich znalazł się sequel „Sali samobójców” w reżyserii Jana Komasy.

Jan Komasa stworzy sequel „Sali samobójców”

„Sala samobójców” była pełnometrażowym debiutem Jana Komasy, który wcześniej zrealizował m.in. jeden z segmentów „Ody do radości” oraz nagrodzoną w Cannes etiudę „Fajnie, że jesteś”. Film z Jakubem Gierszałem odbił się szerokim echem w mediach i zdobył kilka istotnych nagród filmowych, m.in. Srebrne Lwy na festiwalu w Gdyni. Po 7 latach od premiery „Sali samobójców” Jan Komasa przymierza się do zrealizowania sequela pt. „Hejter. Sala samobójców”.

„Hejter. Sala samobójców” – o czym będzie?

„Hejter. Sala samobójców” ma opowiadać zupełnie nową historię, niezwiązaną z losami Dominika  (Jakub Gierszał). Przedstawiciele TVN zapowiedzieli, że w filmie zostaną poruszone wątki manipulacji w mediach społecznościowych, sterowania masami wyznającymi skrajne ideologie oraz miłości rodem z „Romea i Julii”, która przeradza się w hejt. Jak wyjawił Edward Miszczak:

Będzie to cyber-thriller, współczesna wersja opowieści o miłości Romea i Julii, ale jednocześnie uniwersalna historia o potędze miłości, która przeradza się w hejt. Jan Komasa chce pokazać, że granica pomiędzy miłością i nienawiścią jest bardzo cienka, a wszystkie chwyty są dozwolone. Wszyscy wiemy, jak mocne są media społecznościowe i co można w nich przeżyć.

Dyrektor programowy TVN zdradził też, że obecnie trwa okres developmentu, a już niebawem wystartują zdjęcia. W rolach głównych wystąpią Maciej Musiałowski i Vanessa Aleksander. Za produkcję filmu będzie odpowiadać TVN.

sala samobójców 2 Fot. foto: Kamil PIKLIKIEWICZ/East News; ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Nadchodzące filmy polskie w produkcji TVN

„Hejter. Sala samobójców” to nie jedyny nadchodzący film kinowy, w którego produkcję zaangażowana jest stacja. Już niebawem do kin trafią dwie komedie TVN – romantyczna „Całe szczęście” z Piotrem Adamczykiem i Romą Gąsiorowską oraz świąteczna „Miłość jest wszystkim”, która konstrukcją prawdopodobnie będzie przypominać tvnowskie „Listy do M.”.

We współpracy z TVN powstaje też nowy film Leszka Dawida – „Broad Peak” opowiadający o polskim himalaiście Macieju Berbece. TVN jest również jednym z koproducentów szpiegowskiego filmu o meczu szachowym – „Zimnej gry”, w który zaangażowana jest międzynarodowa obsada.

Data premiery „Sali samobójców 2” nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.