11.06.2016 14:56

Helena Bonham Carter i Mindy Kaling zagrają w żeńskiej wersji „Ocean's Eleven”

Prace nad rebootem filmu Stevena Soderbergha trwają w najlepsze. Do obsady produkcji dołączyły kolejne znane aktorki.

Helena Bonham Carter i Mindy Kaling zagrają w żeńskiej wersji „Ocean's Eleven”
foto: ons.pl

Dwukrotnie nominowana do Oscara za role w obrazach „Miłość i śmierć w Wenecji” i „Jak zostać królem” Helena Bonham Carter oraz Mindy Kaling, znanej z głównej roli w serialu „Świat według Mindy” - te dwie aktorki zasiliły szeregi obsady reboota filmu „Ocean's Eleven: Ryzykownej gry” z 2001 roku.

Artystki mają zagrać wspólnie z ogłoszonymi wcześniej w obsadzie Sandrą Bullock, która ma sportretować siostrę granego w pierwszej części przez George'a Clooneya Danny'ego Oceana oraz Cate Blanchett i Elizabeth Banks. Mimo wcześniejszych pogłowek w filmie nie wystąpi Jennifer Lawrece, której nie pozwala na to zbyt napięty grafik.

Pierwsze ujęcia projetu o roboczej nazwie „Ocean's Ocho” mają się rozpocząć jesienią 2016 roku w Nowym Jorku, a za realizację kobiecej wersji „Ocean's 11” odpowiedzialny jest Gray Ross, który ma na swoim koncie m.in. pierwszą część „Igrzysk Śmierci”. Autorką scenariusza będzie Olivia Milch, zaś film wyprodukuje studio Warner Bros. Główną osią historii ma być kradzież drogocennego naszyjnik prezentowanego podczas balu Met Gala.  

W oryginalnym filmie z 2001 roku zagrali m.in. George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Andy Garcia i Julia Roberts. Produkcja okazała się na tyle dużym sukcesem, że stworzono jeszcze dwie części - „Ocean's Twelve: Dogrywka” w 2004 roku oraz „Ocean's 13” w 2007. Warto wspomnieć, że pierwsza część sama w sobie była remake'iem produkcji „Ryzykowna gra” z 1960 roku w reżyserii Lewisa Milestone'a. Danny'ego Oceana zagrał w niej sam Frank Sinatra.

Uważacie, że film ma szansę stać się hitem?

Justyna Kierzkowska
Tagi: News