Hełm Toma Cruise'a z "Top Gun" został sprzedany za ponad milion złotych

01.09.2020 11:02
Hełm Toma Cruise'a z "Top Gun" został sprzedany za ponad milion złotych Fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Co można kupić za milion złotych? Całkiem fajne mieszkanie w Warszawie. Kilka sportowych samochodów. Sporą działkę z domem. Albo hełm Toma Cruise'a z "Top Gun".

Hełm, który Tom Cruise nosił w "Top Gun" został sprzedany na aukcji za 250 tysięcy funtów, czyli ponad milion złotych. Wszystko odbyło się za sprawą aukcji Entertainment Memorabilia Live przygotowanej przez Prop Store w dniach 26-27 sierpnia. Przed rozpoczęciem licytacji, sprzęt wyceniano na niecałe 50 tysięcy funtów. 

Hełm Toma Cruise'a sprzedany za 250 tysięcy funtów

Wśród eksponatów znalazły się również perełki w postaci promocyjnego stroju Dartha Vadera z oryginalnych "Gwiezdnych wojen" - ten sprzedano za 221 tysięcy funtów. Z "Nowej nadziei" do kupienia był również oryginalny hełm szturmowca. Ten trafił do klienta, który był w stanie wydać ponad 105 tysięcy funtów. 

Przeczytaj także

Wśród innych ciekawych przedmiotów kolekcjonerskich znalazły się również buty noszone przez Michaela J. Foxa w "Powrocie do przyszłości 2". Te zostały sprzedane za niecałe 27 tysięcy funtów. Łącznie klienci wydali na filmowe pamiątki 4,75 miliona funtów, czyli ponad 25 milionów złotych. 

Przypominamy, że Tom Cruise powróci do kultowej roli Mavericka w filmie "Tom Gun: Maverick". Premiera produkcji była planowana na grudzień 2020 roku, ale przez koronawirusa twórcy postanowili ją przenieść na lipiec 2021 roku. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.