27.07.2018 12:30

Henry Cavill potwierdził, że chciałby zagrać w filmie DC z Tomem Cruisem

Aktor wcielający się w Supermana powiedział w jednym z wywiadów, że praca z Tomem Cruisem była dla niego zaszczytem. Cavill stwierdził, że chce, by następnym razem panowie spotkali się na planie filmu DC.

Henry Cavill
foto: materiały prasowe

Wcielanie się w Supermana przyniosło Henry'emu Cavillowi ogromną popularność w branży rozrywkowej. Aktor między filmami o Człowieku ze Stali zdołał wystąpić jako główny bohater w filmie „Kryptonim U.N.C.L.E.”, czy ostatnimi czasy zagrać jedną z postaci pierwszoplanowych w „Mission: Impossible - Fallout”. Według niektórych krytyków, rola w tej drugiej produkcji jest jego najlepszym aktorskim dokonaniem.

Przy okazji „Mission: Impossible”, Cavill miał okazję poznać Toma Cruisa, czyli aktora wcielającego się w Ethana Hunta, głównego bohatera serii filmów. Praca z Cruisem, który znany jest z tego, że bardzo poważnie traktuje wszelkie popisy kaskaderskie i wszystkie z nich wykonuje sam, miała ogromny wpływ na brytyjskiego aktora. Henry Cavill w wywiadzie dla portalu ScreenRant zdradził, że bardzo chciałby powtórzyć współpracę z Cruisem, najchętniej w którymś z filmów DC:

"

Ponowna praca z Tomem byłaby dla mnie spełnieniem marzeń. Więc tak, kolejny projekt z nim byłby niesamowicie zabawny i pełen niespodzianek. "

Tom Cruise w filmie DC?

Na temat występowania w filmach superbohaterskich wypowiedział się również sam Tom Cruise, który nie wykluczył takiej możliwości, twierdząc, że chętnie zagra w takiej produkcji, kiedy pojawi się odpowiedni projekt:

"

Zawsze jest jakaś kolejna góra do zdobycia, we wszystkim. Nigdy nie powiem „nie”, kiedy znajdę coś, co będzie interesujące, coś, co publiczność chciałaby zobaczyć i coś, do czego mógłbym dodać cząsteczkę siebie. "

Ostatni występ Cavilla w filmach DC był nieco przykryty przez kontrowersje związane właśnie z „Mission: Impossible - Fallout”. Aktor był zobowiązany umową do zapuszczenia bujnego wąsa, co przeszkodziło w dokrętkach „Ligi Sprawiedliwości”. Wiele osób krytykowało produkcję o superherosach przez nienaturalnie wyglądającą twarz Cavilla, z której artyści CGI musieli usunąć zarost. Szkoda, że taka błahostka spowodowała, że Brytyjczyk nie był doceniony za rolę Supermana w tym filmie, ponieważ po raz pierwszy zagrał Człowieka ze Stali z krwi i kości - prawego, pozytywnego, uśmiechniętego i bohaterskiego.

Mission: Impossible - Fallout - kiedy premiera?

Cavilla i Cruise'a będziemy mieli okazję zobaczyć już 10 sierpnia 2018 roku, bo wtedy do kin trafi nowa odsłona „Mission: Impossible” o podtytule „Fallout”. Natomiast „Liga Sprawiedliwości” jest obecnie dostępna w sprzedaży na DVD i Blu Ray.

Kamil Kacperski
Tagi: News Tom Cruise Superman Henry Cavill