01.06.2020 11:43

Henry Cavill powróci do roli Supermana w filmie o Człowieku ze stali od J.J. Abramsa?

Wokół filmowego uniwersum DC od kilku tygodni panuje wielkie zamieszanie. Najpierw oficjalnie potwierdzono powstanie wersji reżyserskiej "Ligi Sprawiedliwości", a teraz pojawiają się plotki o powrocie Cavilla do roli Supermana.

Henry Cavill jako Superman
foto: kadr z filmu "Liga Sprawiedliwości"/Warner Bros.

Jeszcze kilka dni temu Deadline i The Hollywood Reporter, dwa cenione źródła, informowały, że Henry Cavill powróci do filmowego uniwersum DC. Niestety, nie jako jeden z głównych bohaterów, a raczej gość, pojawiający się w różnych produkcjach (jak Hulk, czy Nick Fury w filmach Marvel Cinematic Universe). 

Henry Cavill jako Superman w nowym filmie o Człowieku ze stali?

Teraz znany amerykański dziennikarz i insider John Campea podzielił się rewelacjami na temat nadchodzących projektów DC. Według niego J.J. Abrams planuje stworzyć kolejny film o solowych przygodach Supermana, a do swojej roli miałby powrócić Henry Cavill, który wcielał się w Człowieka ze stali już trzykrotnie. 

Henry Cavill znów jako Superman? Aktor negocjuje powrót do roli
Henry Cavill znów jako Superman? Aktor negocjuje powrót do roli
Przeczytaj także Henry Cavill znów jako Superman? Aktor negocjuje powrót do roli

Według informatorów Campei Warner Bros. i J.J. nie chcą niczego ogłaszać, żeby dać reżyserowi jak najwięcej wolności. Podobne informacje podał też portal Cosmic Book News, który wyjaśnił, że J.J. Abrams planuje stworzyć film o Supermanie, ale chciałby obsadzić w roli kogoś młodszego i mniej znanego.

Jego plany miała pokrzyżować informacja o reżyserskiej wersji "Ligi Sprawiedliwości". W tej podobno mają się pojawić "nawiązania i wskazówki", zapowiadające "Ligę Sprawiedliwości 2" i "Człowieka ze stali 2", ale pod innym kierownictwem artystycznym. Jednym z tych projektów ma się zająć właśnie J.J. Abrams i siłą rzeczy, w obydwóch miałby się pojawić Henry Cavill w roli Supermana.

Co ciekawe, ważną rolę w całym przedsięwzięciu ma odgrywać również Dwayne Johnson. Aktor i producent pracuje nad "Black Adamem", przyjaźni się z Henrym Cavillem, a także chce, by DCEU było bardziej ścisłym uniwersum (jak chociażby MCU). Dlatego też ubiega o ponowne zaangażowanie Cavilla do roli Supermana.

Oczywiście Warner Bros., DC i wszyscy zaangażowani ludzie nie odnieśli się do sprawy, a na razie wszystkie powyższe informacje to jedynie plotki.

Chcielibyście znów zobaczyć Cavilla w roli Supermana?