09.06.2017 10:49

Histeria i litania k*rw w zapowiedzi polskiej komedii „Atak paniki”

Artur Żmijewski zrobi sobie przerwę od wizerunku księdza z serialu „Ojciec Mateusz” na rzecz występu w wulgarnej komedii Pawła Maślany. 

Histeria i litania k*rw w zapowiedzi polskiej komedii „Atak paniki”
foto: kadr z filmu

Na papierze „Atak paniki” wygląda jak większość rodzimych czarnych komedii, gdzie co drugie słowo to jakieś siarczyste przekleństwo, a życie bohaterów przypomina rozpadający się domek z kart. Jednak pełnometrażowy debiut Pawła Maślony w pierwszym teaserze zapowiada się na dość intensywnie doznanie. Ukaże nam codzienność Polaków zmieniającą się w czyste szaleństwo. Fabuła będzie koncentrować się na losach kilkorga bohaterów, którzy są powiązani ze sobą w nieoczywisty sposób, a ich ścieżki przecinają się nieprzypadkowo.

Pomijając kilka etiud, Paweł Maślona był współautorem scenariusza do chwalonego dreszczowca „Demon” Marcina Wrony z 2015 roku, w którym nie brakowało całkiem udanych wtrętów komediowych, co napawa optymizmem odnośnie „Ataku paniki”. Autorami scenariusza są Aleksandra Pisula (występ w filmie „Bodo”), Bartłomiej Kotschedoff (aktor w filmach „Hardkor Disko” oraz „Historia Roja”) oraz właśnie Maślona.

W filmie zobaczymy plejadę znanych aktorów: Artura Żmijewskiego, Grzegorza Damięckiego („Belfer”), Dorotę Segdę („Artyści”), Magdalenę Popławską („Jestem mordercą”) oraz Nicolasa Bro („Nimfomanka – Część I”).  Szczególnie ciekawie zapowiada się występ Żmijewskiego, który poza udziałem w „Pitbullu. Niebezpiecznych kobietach” w 2016 roku, nieszczególnie udziela się w produkcjach filmowych. Jest to oczywiście spowodowane jego rolą w serialu „Ojciec Mateusz”.

Premiera filmu zaplanowana jest na 19 stycznia 2018 roku. Wtedy się przekonamy, czy doczekaliśmy się czegoś w stylu polskiej wersji „Dzikich historii” Damiana Szifrona, szalonej argentyńskiej czarnej komedii z 2014 roku, którą wyprodukował Pedro Almodovar

Będzie to dobra komedia?

Kamil Dachnij
Tagi: Atak paniki