02.02.2017 10:43

Historia miłości Johna Lennona i Yoko Ono trafi na ekran

Jedna z najsłynniejszych par z rockowego świata doczeka się filmowej biografii. Imagine (that) all (you) people.

Historia miłości Johna Lennona i Yoko Ono trafi na ekran
foto: East News

Historia ma się skupić na wątku miłości Lennona i Ono oraz ich zaangażowaniu w antywojenne akcje. Nieznany jest jeszcze tytuł obrazu, ale ujawniono kilka nazwisk, które będą odpowiadać za jego realizację.

Producentem filmu będzie Yoko Ono oraz Michael De Luca, producent takich obrazów, jak „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „The Social Network”, „Blow”, „Blade - Wieczny łowca” i wielu innych kasowych przebojów. O idei powstającego dzieła opowiedział Michael De Luca:

"

Fabuła skupi się na dojrzałych i istotnych tematach miłości, odwagi i aktywizmu w Stanach Zjednoczonych. Zamiarem jest zainspirowanie dzisiejszych młodych do tego, aby stanęli w obronie wizji świata, na którym im zależy. "

Scenariusz dostarczy nominowany do Oscara za tekst do „Teorii wszystkiego” Anthony McCarten. Wymieniony obraz z 2014 roku jest tożsamy z opowieścią o Lennonie i Ono, gdyż film opowiadał o historii związku Stephena i Jane Hawkingów. McCarten pracuje obecnie także przy scenariuszu „Bohemian Rhapsody”, mającym opowiadać o życiu Freddiego Mercury'ego z rolą Ramiego Maleka.

John Lennon i Yoko Ono poznali się na wystawie prac kobiety w 1966 roku w Londynie. Parę przedstawił sobie właściciel galerii John Dunbar. Inna teoria mówi, że w 1965 roku Lennon, na prośbę Paula McCartneya współpracował z Yoko przy książce o Johnie Cage'u. Para wspierała się nawzajem w działalności artystycznej, wspólnie odpierali ataki byłych kolegów Lennona z The Beatles. Ich pełen namiętności związek przerwała w 1980 roku tragiczna śmierć Lennona, który został zamordowany przez Marka Davida Chapmana.

John Lennon był już bohaterem kilku filmów fabularnych. W 2009 roku młode lata jednego z beatlesów przedstawiła Sam Taylor-Johnson w dziele „John Lennon. Chłopak znikąd”. W muzyka wcielił się Aaron Taylor-Johnson. Z kolei w „Rozdziale 27” skupiono się na postaci mordercy wokalisty. W Marka Davida Chapmana wcielił się Jared Leto, a Lennona zagrał Mark Lindsay Chapman.

Robert Skowronski
Tagi: News John Lennon