Historia pary jedzącej włosy, czyli najdziwniejszy film niezależny ostatnich lat

Sergiusz Kurczuk
30.01.2018 15:02
Historia pary jedzącej włosy, czyli najdziwniejszy film niezależny ostatnich lat Fot. materiały promocyjne

Dziwaczny, szczery, czasem obrzydliwy i pięknie zrealizowany - tak w krótkich słowach można określić niezależny film Xandera Robina zatytułowany „Are We Not Cats”. 

Od tego filmu niektórym włos może zjeżyć się na głowie! Cleopatra Entertainment prezentuje oficjalny zwiastun do filmu „Are We Not Cats”, który wielu może uznać za najdziwniejszą produkcję ostatnich lat. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Xander Robin, do tej pory kojarzony raczej z roli operatora filmowego. Premiera filmu odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2016 roku. Kino niezależne rządzi się jednak innymi prawami niż blockbustery. W wielu krajach film nie był pokazywany w kinach, a jedynie prezentowano go na festiwalach.

Are We Not Cats Fot. foto: materiały promocyjne

„Are We Not Cats” - o czym jest film?

Opowieść przybliża nam losy głównego bohatera, który jednego dnia traci wszystko. Zostaje wyrzucony z pracy, zostawia go dziewczyna i pozostaje bez dachu nad głową. Żyje z dnia na dzień, próbując powrócić na dawne tory. Jego życie odmienia się w momencie, kiedy poznaje dziewczynę, która ma takie samo natręctwo co on - jedzenie włosów. W rolach głównych wystąpili Michael Patrick Nicholson, Chelsea Lopez oraz Michael Godere. Opis może nie jest zbyt zachęcający, ale zwiastun wprowadza widza w niesamowity klimat filmu Robina. Zobaczcie zresztą sami.

Trichofagia i trichotillomanią - co to jest?

Bohaterowie filmu cierpią na chorobę zwaną trichotillomanią. Jednym z jej objawów jest trichofagia, czyli kompulsywne zjadanie całych włosów, przygryzanie ich lub rozgryzanie cebulek. Chorzy na trichotillomanię wyrywają sobie włosy z różnych części ciała i konsumują je. Choroba dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn i w ekstremalnych przypadkach może prowadzić nawet do poważnych chorób układu pokarmowego. Chociaż niektórym może się to wydawać (dosłownie) niesmaczne, cierpiący na trichotillomanię nie kontrolują swojego nawyku i w większości przypadków służy on zmniejszeniu lęku, napięcia emocjonalnego, pozbyciu się gniewu lub złości czy po prostu wyciszeniu się. Może być też formą samokarania. Przypomina inny o wiele bardziej powszechny nawyk - obgryzania paznokci. 

„Are We Not Cats” - gdzie można obejrzeć

Film Robina dopiero wchodzi na rynek amerykański i  pojawi się w wybranych kinach pod koniec lutego 2018 roku. Całkiem możliwe, że wkrótce potem trafi na platformy VOD. W Polsce nie odbyła się jeszcze premiera „Are We Not Cats”. Jedyny sposób, by obejrzeć film Robina, to czekanie na wersję DVD lub skorzystanie z platform streamingowych, które będą miały go w swojej ofercie. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.