10.05.2017 10:05

Hitler na dinozaurze w zwiastunie „Iron Sky: The Coming Race”

Druga część kultowej w niektórych kręgach komedii science fiction „Iron Sky” w pierwszym zwiastunie. Zobacz Adolfa Hitlera ujeżdżającego T-Rexa.

Hitler na dinozaurze w zwiastunie „Iron Sky: The Coming Race”
Foto: Kadr z video

Jeżeli ktoś nie słyszał o pierwszym „Iron Sky” z 2012 roku to nastał dobry moment, aby to nadrobić. W najprostszy sposób mówiąc, ów komedia science fiction opowiada o nazistach z kosmosu. Zaliczana do specyficznej odnogi Naziploitation, przedstawia alternatywną wersję wydarzeń po zakończeniu II wojny światowej. Chyląca się ku upadkowi III Rzesza przenosi się na Księżyc i w 2018 roku postanawia wrócić na Ziemię w „wielkim stylu”.

Film wyreżyserowany przez Timo Vuorensola do szczególnie udanych nie należał, ale w niektórych kręgach fanów kina klasy B zyskał status kultowego, zatem nic dziwnego, że narodził się pomysł na sequel. „Iron Sky: The Coming Race” sfinansowano wyłącznie za pomocą crowdfundingu i teraz możemy zobaczyć oficjalnie efekty pracy twórców. To, co przykuwa szczególną uwagę to Adolf Hitler siedzący na T-Rexie. Zobaczcie zwiastun:

W sequelu należąca wcześniej do nazistów księżycowa baza jest teraz jedynym schronieniem dla ludzkości. Zniszczona przez wojnę nuklearną Ziemia jest bezkresnym pustkowiem, lecz głęboko pod nim skrywa moc, która może uratować ludzkość lub ją zniszczyć. Żeby do tego nie dopuścić, Obi Washington wraz z grupą ocalałych będzie musiała stoczyć walkę z Vrilem, reptiliańską rasą posiadającą armię dinozaurów.

Główną rolę w filmie gra Lara Rossi, zaś w filmie pojawią się Udo Kier, Julia Dietze, Stephenie Paul, Lloyd Kauffman oraz Tom Green. Reżyserem filmu jest ponownie Timo Vuorensola, zaś scenarzystą Dalan Musson. Obraz ma trafić do kin 14 lutego 2018 roku. 

Co myślicie o fabule filmu?

Kamil Dachnij
Tagi: Zwiastuny