„Hobbs and Shaw”: spin-off „Szybkich i wściekłych” zagrożony pozwem sądowym?

Natalia Hluzow
18.10.2018 13:05
„Hobbs and Shaw”: spin-off „Szybkich i wściekłych” zagrożony pozwem sądowym? Fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Na drodze kolejnego filmu związanego z serią „Szybcy i wściekli” nieoczekiwanie pojawiły się wyboje. Wytwórnia Universal Pictures została pozwana w związku z nadchodzącą produkcją.

Po 8 filmach i zarobionych na nich miliardach dolarów, Universal postanowił zboczyć nieco z głównej trasy i wydać na świat spin-off serii „Szybcy i wściekli”, który skupi się na tytułowym, pełnym przeciwieństw duecie w składzie Luke Hobbs i Deckard Shaw.

Na planie padł już pierwszy klaps, a Dwayne Johnson podzielił się pierwszym zdjęciem głównych bohaterów, jednak zanim film trafi na ekrany kin, wytwórnia będzie musiała uporać się z pozwem, jaki wystosował przeciwko niej Neal Moritz – producent wszystkich filmów franczyzy „Szybcy i wściekli”.

Producent „Szybkich i wściekłych” pozywa wytwórnię z powodu spin-offu

Jak podaje portal Deadline, producent serii, Neal Moritz, pozwał studio Universal Pictures za złamanie ustnej umowy i oszustwo promisoryjne, gdyż – jak twierdzi – został wyrzucony z projektu po tym, jak nie zgodził się na gorsze warunki finansowe niż te, które ustalono z nim wcześniej. Moritz żąda w związku z tym przywrócenia go na stanowisko głównego producenta filmu „Hobbs and Shaw” lub wypłacenia „dziesiątek milionów dolarów odszkodowania”.

Jak czytamy w treści pozwu, kilka dni przed rozpoczęciem zdjęć do spin-offu „Szybkich i wściekłych” Universal postanowił zmienić ustną umowę producenta i postawić go przed wyborem zaakceptowania znacząco gorszych warunków finansowych lub kompletnego odsunięcia od projektu. Moritz warunków nie przyjął, przez co stracił funkcję producenta, co skłoniło go do złożenia pozwu przeciwko wytwórni. Tym bardziej, że Universal wykorzystał efekty jego półtorarocznej pracy nad rozwojem projektu.

„Hobbs and Shaw” – czy pozew wpłynie na film?

W związku z tym, że sprawa jest bardzo świeża, nie wiadomo jeszcze, jak zareaguje wytwórnia i czy cały spór zakończy się ugodą czy sprawą w sądzie. Prawie pewne jest natomiast to, że przy tego typu konflikcie nie powinniśmy obawiać się wstrzymania prac bądź przesunięcia daty premiery spin-offu „Szybkich i wściekłych”.

„Hobbs and Shaw” ma trafić do kin 2 sierpnia 2019 roku. W rolach głównych wystąpią Dwayne „The Rock” Johnson i Jason Statham. Na ekranie towarzyszyć będą im m.in. Vanessa Kirby w roli siostry Shawa oraz Idris Elba jako główny antagonista o pseudonimie Null. Aktualnie trwają prace na planie.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.