02.01.2017 09:22

Hollywood zmieniło się w Nowy Rok w Hollyweed

Napis goszczący od lat na hollywoodzkich wzgórzach diametralnie zmienił swoje znaczenie. Jak już robić psikusy to z rozmachem.

Hollywood zmieniło się w Nowy Rok w Hollyweed
foto: LA Photo Lab / Splash News/ East News

Szokującego odkrycia dokonano w noworoczny poranek. Napis Hollywood zmienił się w Hollyweed (z ang. „weed” to tyle co marihuana w mowie potocznej). Kto dokonał tego wesołego słowotwórstwa? Wszczęto śledztwo w sprawie ustalenia tożsamości wandala. Z obrazu z kamer zainstalowanych na wzgórzu można jedynie ustalić, że osoba była zamaskowana i przy użyciu czarnych płacht przemieniła dwie litery „O” w przypominające z daleka kształtem „E”.

Teraz po interwencji władz Hollyweed ponownie stało się Hollywood. Jednak mieszkańcy Los Angeles zdążyli wykonać zdjęcia pokazujące „Wzgórza Świętego Zielska”:

To nie pierwszy raz kiedy Hollywood przekształciło się w Hollyweed. Miało to miejsce dokładnie 40 lat temu w 1976 roku, co odnotowano na poniższym zestawieniu zdjęć:

W latach 70. była to reakcja na liberalizację stanowych przepisów dotyczących marihuany. Czy teraz było podobnie? Nie tak dawno temu wyborcy stanu Kalifornia raz jeszcze dokonali złagodzenia przepisów dotyczących użycia konopi indyjskiej. W wyniku przeprowadzonego referendum zalegalizowano rekreacyjne użycie marihuany. Wydaje się, że można w tym szukać związku z noworoczną ingerencją w napis na wzgórzu.

Ten liczy sobie 14 metrów wysokości, a na wzgórzu Mount Lee stoi od 1923 roku. W pierwotnym założeniu służył jako reklama pobliskiej inwestycji mieszkaniowej Hollywoodland. Z czasem uległ on skróceniu, a także nabrał ogólnoświatowej rozpoznawalności i stał się synonimem amerykańskiego przemysłu filmowego.

Robert Skowronski
Tagi: News