07.07.2017 11:48

Hollywoodzki kompozytor szuka wokalistek na koncerty w Polsce

Twórca muzyki do takich dzieł, jak „Mroczny Rycerz”, „Pretty Woman” czy „Igrzyska śmierci” wystąpi w Warszawie i Krakowie. Każda z Was ma szansę na to, żeby stanąć na scenie obok Jamesa Newtona Howarda.

Hollywoodzki kompozytor szuka wokalistek na koncerty w Polsce
foto: kadr z wideo

Artysta zagra w Polsce w ramach trasy „30 lat hollywoodzkiej muzyki” w dniu 26 listopada 2017 w TAURON Arena Kraków oraz 27 listopada 2017 na warszawskim Torwarze. Przed publicznością obok kompozytora zaprezentuje się też Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Odbiorcy będą mogli usłyszeć utworu z takich filmów, jak wspomniane „Igrzyska śmierci”.

Właśnie do utworu znanego z filmu na podstawie prozy Suzanne Collins potrzebna jest wokalistka, która by go zaśpiewała. Mowa o piosence „The Hanging tree”, którą na ekranie wykonywała Jennifer Lawrence. Przypominamy Wam scenę z „Igrzysk śmierci: Kosogłosa. Części 1”, gdzie pojawia się ta kompozycja:

Aplikować możecie pod TYM linkiem. Konieczne jest oczywiście przesłanie własnego wykonania utworu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2017 roku. Poniżej możecie się zapoznać z zapowiedzią konkursu na nową Jennifer Lawrence:

Amerykański muzyk i kompozytor James Newton Howard jest jednym z najbardziej utytułowanych twórców muzyki filmowej naszych czasów. Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina. Jego kompozycje dopełniają najpopularniejsze filmy hollywoodzkie. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. W trakcie swojej kariery napisał muzykę do ponad 120 różnych filmów. 

Robert Skowronski
Tagi: News Igrzyska śmierci