13.08.2018 13:55

„Holmes i Watson”: nowy film o parze detektywów, w którym Sherlocka zagra... Will Ferrell

Powstał kolejny film o słynnej parze detektywów z powieści Arthura Conana Doyle'a. Tym razem w Sherlocka i Watsona wcielą się Will Ferrell i John C. Reilly.

Sherlock Holmes
foto: kadr z serialu „Sherlock”

Słynny detektyw i jego przyjaciel doczekali się już wielu filmowych i serialowych wcieleń. Na przestrzeni ostatnich lat fani ikonicznych postaci zrodzonych na kartach powieści Arthura Conana Doyle'a mogli podziwiać wybitne kreacje aktorskie w wykonaniu Benedicta Cumberbatcha i Martina Freemana w serialu „Sherlock” czy zawadiackie popisy Roberta Downeya Jr. i Jude'a Lawa w serii filmów Guy'a Ritchiego, jednak nikt nie spodziewał się chyba obsadzenia gwiazd filmów „Bracia przyrodni”, „Ricky Bobby: Demon prędkości” czy „Legenda telewizji 2: Kontynuacja” w rolach Sherlocka i jego towarzysza. A jednak stało się! „Holmes i Watson” z Willem Ferrellem i Johnem C. Reillym w rolach głównych trafi do kin jeszcze w 2018 roku.

„Holmes i Watson”: Will Ferrell i John C. Reilly na pierwszym fotosie z filmu

Zaangażowanie do filmu dwóch komików ma oczywiście związek z charakterem nowej produkcji. „Holmes i Watson” nie będzie bowiem ani kryminałem, ani filmem akcji, lecz komediową wariacją na temat postaci stworzonych przez Doyle'a.

Magazyn Entertainment Weekly zaprezentował pierwsze zdjęcie ukazujące Ferrella i Reilly'ego w pełnej charakteryzacji na XIX-wiecznych detektywów.

Reżyserem filmu jest Etan Cohen (nie mylić z Ethanem Coenem), który współpracował już Ferrellem m.in. przy filmie „Cienki Bolek”. Pozostała obsada filmu „Holmes i Watson” zaskakuje tylko pozytywnie. Obok Ferrella i Reilly'ego wystąpią bowiem Ralph Fiennes jako Moriarty, Kelly Macdonald jako Mrs. Hudson oraz Rebecca Hall, Hugh Laurie, Pam Ferris, Bella Ramsey, Noah Jupe, Lauren Lapkus i Rob Brydon.

Premiera „Holmesa i Watsona” została zapowiedziana na 21 grudnia 2018. W kolejnych latach na ekrany ma również powrócić Holmes w wykonaniu Roberta Downeya Jr., a także (prawdopodobnie) Benedict Cumberbatch w 5. sezonie „Sherlocka”.

Czy obsadzenie Willa Ferrella i Johna C. Reilly'ego w rolach Holmesa i Watsona to dobry pomysł?

Natalia Hluzow
Tagi: News Sherlock Sherlock Holmes