01.10.2019 11:47

Homoseksualna para w "Gwiezdnych wojnach". I nie chodzi tu o R2 i 3PO

Niestety, dwa blaszaki wciąż posiadają nieokreśloną orientację seksualną. Twórcy potwierdzili jednak, że w kosmicznej sadze o Skywalkerach jest otwarcie gejowska para.

R2-D2 i C-3PO
foto: kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje"/Disney

Disney kontynuuje swoją drogę inkluzywności we wszystkich swoich największych franczyzach. Tym razem w świecie "Gwiezdnych wojen" pojawiła się pierwsza otwarcie homoseksualna para w postaci Orka i Fliksa z serialu "Gwiezdne wojny: Ruch oporu". Informację potwierdzili producenci animacji dla dzieci, Athena Portillo, Justin Ridge oraz Brandon Auman.

Homoseksualna para w Gwiezdnych wojnach

Jak podaje serwis Deadline, producenci "Ruchu oporu" pojawili się niedawno na łamach podcastu Coffee with Kenobi, gdzie powiedzieli, że są dumni z relacji między Fliksem i Orkiem. Tak jak wspomnieliśmy, wygląda, że jest to jedynie kolejny ruch w kierunku większej różnorodności w produkcjach Disneya. W trakcie Comic-Conu w San Diego dowiedzieliśmy się, że Walkiria w "Thor: Love and Thunder" będzie poszukiwała "swojej królowej". 

Joe Russo
Joe Russo
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - Joe Russo skomentował pierwszą otwarcie gejowską postać w filmach Marvela

Podobne plany mają również twórcy "The Eternals" - Kevin Feige potwierdził, że jedna z głównych postaci będzie homoseksualna. To jedynie rozwinięcie poprzednich wątków. W końcu w "Avengers: Endgame" pojawiła się postać mężczyzny, który nie mógł się pogodzić ze śmiercią swojego męża (w tej roli jeden z reżyserów, Joe Russo), natomiast Lando w "Solo: A Star Wars Story" był panseksualny (był relacji z robotem L3-37). 

Fani "Gwiezdnych wojen: Ruchu oporu" domyślili się, że Flix i Orka są parą, gdy w odcinku "Dangerous Business" przyznali, że byli w odwiedzinach u mamy Fliksa. 

Finałowy sezon "Gwiezdnych wojen: Ruchu oporu" ma zadebiutować na antenie amerykańskiego Disney XD już 6 października 2019 roku. Polska data premiery pozostaje nieznana.

Zobacz także: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - Kylo Ren na nowych zdjęciach z nadchodzącego filmu

Tagi: News Star Wars