01.07.2016 13:22

Horror o zombie od filmowców z zespołem Downa

Niewykluczone, że szykuje się najbardziej szalony i nieoczywisty film grozy ostatnich czasów. Zaproponują go nam twórcy z zespołem Downa.

Horror o zombie od filmowców z zespołem Downa
foto: materiały prasowe

Wpierw była kampania crowdfundingowa, w której Sam i Mattie chcieli zebrać 50 tysięcy dolarów, aby móc na poważnie spróbować swoich sił jako filmowcy. Ostatecznie wsparło ich 1494 osób ofiarowując im w sumie 68,936 tysięcy dolarów. I tak oto debiutanci z zespołem Downa wzięli się za kręcenie horroru o zombie o tytule „Spring Break Zombie Massacre”.

Na stronie z kampanią Sama i Mattiego zaprezentowany został zarys fabularny. Całość została podzielona na poniższe punkty zwrotne:

  • policyjny pościg na deskorolkach
  • bycie fajnym w liceum
  • selfie na jetpackach
  • ćwiczenia bez koszulek
  • impreza w hotelu z gorącymi dziewczynami
  • kupowanie narkotyków na ulicy
  • dwie osobne sceny aresztowania
  • ćwiczenia w więzieniu
  • walka z zombie na jachcie
  • impreza na jachcie z DJ'em Paulym

Kino z nastolatkami na pierwszym planie dawno nie widziało takiej jazdy bez trzymanki. Twórcy od początku założyli, że ich dzieło będzie trwało ok. 15-20 minut. Chcieli też, aby pokazane sceny były w stanie zmieścić się w kategorii wiekowej PG-13. Jednocześnie zaznaczyli, że może się to zmienić.

Choć Sam i Mattie są pomysłodawcami projektu, to reżyserem został ich kolega Bobby Carnevale (zbieżność imienia i nazwiska z gwiazdą Hollywood jest przypadkowa), a oni sami zagrali główne role. Z kolei producentką dzieła została Suzy Beck. Zdjęcia do filmu trwały przez tydzień w Providence, a w efekcie powstał już zwiastun „Spring Break Zombie Massacre”:

Film będzie miał swoją oficjalną premierę w Columbus Theater w Providance w dniu 7 lipca 2016 roku. Można jednak założyć, że po tym wydarzeniu zostanie udostępniony w sieci. Swoją kopię otrzymają oczywiście też ci, którzy zaufali młodym twórcom i wsparli ich projekt na etapie finansowania.

Wydanie na DVD lub Blu-ray można było sobie zapewnić wpłacając kwotę 35 dolarów lub wyższą. Przy tych niższych sumach można było otrzymać link do pobrania tego wiekopomnego dzieła. Jedna osoba zdecydowała się nawet na wpłacenie 10 tysięcy dolarów zapewnić sobie status producenta wykonawczego oraz całą masę dodatków, w tym oryginalny storyboard.

Przypominamy, że w 2015 roku punkowcy z zespołem Downa spróbowali zawojować Eurowizję. Teraz przyszła pora na kino grozy.

Jak Wam się podoba zwiastun „Spring Break Zombie Massacre”?

Robert Skowronski
Tagi: News