Horror oparty na strasznej legendzie miejskiej od twórcy „Obecności”. Zobacz zwiastun filmu „The Curse of La Llorona”

Sergiusz Kurczuk
19.10.2018 11:01
Horror oparty na strasznej legendzie miejskiej od twórcy „Obecności”. Zobacz zwiastun filmu „The Curse of La Llorona” Fot. materiały prasowe

James Wan powołał do życia kolejny przerażający horror. Film „The Curse of La Llorona” bazuje na popularnej południowoamerykańskiej legendzie miejskiej. Jak prezentuje się pierwszy zwiastun?

Na San Diego Comic Con 2018 James Wan zapowiedział, że niebawem zobaczymy kolejny horror, który wyjdzie spod jego skrzydeł. Fani kina grozy nie musieli długo czekać, bo pod koniec października do sieci trafiła pierwsza zapowiedź filmu „The Curse of La Llorona”. Fabuła została oparta na przerażającej legendzie miejskiej popularnej w Meksyku, Gwatemali, a nawet południowych stanach USA. Jak prezentuje się pierwszy trailer?

„The Curse of La Llorona” - zwiastun horroru

James Wan zasłynął serią „Obecność”. Wszyscy fani historii demonologów, wypędzający złe duchy (oraz ich spin-offów) nie będą rozczarowani. „The Curse of La Llorona” wpisuje się w to, do czego filmowiec przyzwyczaił swoich widzów. Tym razem poznamy zupełnie nową zjawę, której ofiarami będą małe dzieci. 

Akcja dzieje się w Los Angeles w latach 70. i skupia się na legendzie miejskiej, która wyrosła z południowoamerykańskiego folkloru. W zwiastunie pobieżnie poznajemy głównych bohaterów - sceptycznie nastawioną matkę dwójki dzieci, księdza, który wierzy w istnienie La Llorony oraz tytułową bohaterkę. Pojawiają się jump scare'y oraz niesamowita atmosfera nadnaturalnych wydarzeń ukazanych w zwiastunie. Imię przerażającej zjawy można przetłumaczyć jako „płaczka”. Istnieje wiele wersji legendy La Llorony. We wszystkich jest jednak matką, z rozmaitych powodów topiącą swoje dzieci, która następnie przeistacza się w zjawę nękającą śmiertelników. Nie może trafić do zaświatów, ponieważ musi odnaleźć dusze zamordowanych pociech. 

„The Curse of La Llorona” - czy film jest częścią uniwersum „Obecności”?

Popularność filmu „Obecność” spowodowała narodziny horrorowego świata, w którym dzieją się nie tylko kolejne części filmu, ale również spin-offy takie jak „Annabelle” czy niedawno debiutująca „Zakonnica”. Produkcje łączy nie tylko wspólne uniwersum, ale również rodzaj wywoływania poczucia strachu w odbiorcy, atmosfera i fakt, że wszystkie horrory są w pewien sposób oparte na faktach. „The Curse of La Llorona” posiada wszystkie te cechy, więc fani zastanawiają się, czy nowy film należy traktować jako kolejny spin-off „Obecności”. 

Curse of La Llorona Fot. foto: materiały promocyjne

Tym bardziej że istnieje jeszcze jedna cecha wspólna - aktor Tony Amendola, który w filmie „The Curse of La Llorona” gra księdza. Amendola pojawił się w roli ojca Pereza w „Annabelle”. Trudno jednak powiedzieć, czy artysta gra tę samą postać, czy to tylko zbieg okoliczności. Pierwsza opcja jest bardzo prawdopodobna, biorąc pod uwagę linię czasową obu produkcji, bo akcja „Annabelle” dzieje się w roku 1967, a „The Curse of La Llorona” w bliżej nieokreślonych latach 70. tego samego wieku. Na razie twórcy nie potwierdzili tej teorii.

„The Curse of La Llorona” - kiedy premiera? 

Reżyserią horroru zajął się Michael Chaves, który w 2016 roku zdobył główną nagrodę za najlepszy film krótkometrażowy na festiwalu Shriekfest. James Wan zajmie się produkcją wraz z Garym Daubermanem i Emilem Gladstonem. W filmie wystąpią Linda Cardellini, Raymond Cruz, Patricia Velasquez, Marisol Ramirez, Sean Patrick Thomas, Jaynee-Lynne Kinchen oraz debiutant Roman Christou. Film trafi do kin 19 kwietnia 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.