Hugh Jackman: Przed serią „X-Men” nie wiedziałem, że jest takie zwierzę jak rosomak

Robert Skowronski
22.05.2017 15:47
Hugh Jackman: Przed serią „X-Men” nie wiedziałem, że jest takie zwierzę jak rosomak Fot. kadr z filmu + Rosomak Pejnta

Lepiej późno niż wcale. To kolejny dowód na to, że kino, nawet to typowo rozrywkowe, ma funkcję edukacyjną.

W 2000 roku na ekrany wchodzi pierwsza część serii „X-Men” od Bryana Singera, a Hugh Jackman związuje się z rolą Wolverine'a na kolejne 17 lat, aż do „Logana”. Wydawać by się mogło, że aktor przed przystąpieniem do prac nad rolą dogłębnie zbadał rodowód swojej postaci i wie o tym, że jej przydomek został zaczerpnięty od nazwy pewnego gatunku ssaków. Błąd.

Hugh Jackman przyznał się po latach do swojej początkowej niewiedzy zoologicznej, która, zwłaszcza jak na rodowitego Australijczyka, gdzie fauna jest bogata, jest co najmniej zadziwiająca:

Nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak rosomak. To zawstydzające, ale jakieś dwa tygodnie poświęciłem na badanie wilków. Pamiętam jak przechodziłem obok IMAXa w Toronto i był tam wyświetlany dokument o wilkach, pomyślałem, więc, że warto go obejrzeć.

Dopiero Bryan Singer uświadomił Jackmana, że istnieją takie zwierzęta jak rosomaki i wcale nie mają wiele wspólnego z wilkami. Aktor zapamiętał wymianę zdań z reżyserem jako iście komediową:

Powiedział: „Jakoś dziwnie chodzisz, coś się stało?”. Odpowiedziałem, że zapożyczyłem to od wilków, a on na to: „Ale wiesz, że nie jesteś wilkiem, prawda? Idź do zoo, stary”.

W ostatnim czasie w amerykańskich kinach można było obejrzeć „Logana” w czarno-białej wersji. Z tej okazji twórcy filmu wzięli udział w sesji Q&A. Jednym z pytań skierowanych do Jamesa Mangolda, reżysera, było to czy powstanie spin-off o X-23, w którą wcieliła się młodziutka Dafne Keen. Oto co powiedział twórca:

Wszystko jest możliwe. Już rozmawiałem o tym z odpowiednimi osobami. Rozmawiałem z nimi nawet jeszcze przed powstaniem filmu. Wydaje mi się, że to świetna postać. Z tym co na ekranie zaprezentowała Dafne, taki projekt jest zdecydowanie możliwy.

Dzieło Jamesa Mangolda odniosło duży sukces kasowy - film w weekend otwarcia zgarnął 135 milionów dolarów (obecnie to już ponad 600 milionów).

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.