20.11.2018 12:32

"I Am Paul Walker": reżyserska wersja dokumentu na 5. rocznicę śmierci aktora [ZWIASTUN]

Film dokumentalny "I Am Paul Walker" w rozszerzonej wersji reżyserskiej trafi na DVD i platformę VOD, by uczcić pamięć aktora w 5. rocznicę jego tragicznej śmierci.

Paul Walker dokument
foto: kadr z filmu "I Am Paul Walker"

Paul Walker, znany przede wszystkim jako główny bohater serii "Szybcy i wściekli", zginął w wypadku samochodowym 30 listopada 2013. W tym roku przypada już 5. rocznica jego śmierci, dlatego wytwórnia odpowiedzialna za realizację filmu dokumentalnego "I Am Paul Walker" postanowiła wydać go w rozszerzonej, reżyserskiej wersji.

Dokument "I Am Paul Walker" na DVD i VOD

"I Am Paul Walker" rozszerzony o 30 minut względem wersji wyemitowanej 11 sierpnia 2018 trafi na platformę VOD 30 listopada 2018 roku. Film będzie można również nabyć na DVD od 4 grudnia 2018. Premierę reżyserskiego wydania dokumentu zapowiada nowy zwiastun "I Am Paul Walker".

Produkcja "I Am Paul Walker" zadebiutowała w telewizji w sierpniu 2018 roku. To pełnometrażowy dokument, ukazujący życie i spuściznę aktora i działacza charytatywnego, który stawiał pierwsze kroki przed kamerą już jako dziecko, by po latach stać się twarzą popularnej serii "Szybcy i wściekli".

Film zawiera wywiady z bliskimi Paula Walkera, zarówno tymi, którzy znali go prywatnie, jak i z jego współpracownikami, a także obszerne niepublikowane wcześniej materiały pochodzące z prywatnych archiwów jego przyjaciół i rodziny. Dzięki temu "I Am Paul Walker" skupia się nie tylko na karierze aktora, ale także na jego pasji do surfingu i wyścigów samochodowych, zaangażowaniu w pracę humanitarną oraz silnych więzach łączących go z rodziną. 

Nie wiadomo, kiedy reżyserska wersja dokumentu o Paulu Walkerze trafi na polski rynek.

Natalia Hluzow
Tagi: News Zwiastuny Paul Walker