07.06.2017 14:02

I Ty możesz być młodym Newtem lub Dumbledorem w „Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć 2”

Ogłoszenie castingowe zdradziło co nieco na temat kolejnego spin-offu przygód Harry'ego Pottera.

I Ty możesz być młodym Newtem lub Dumbledorem w „Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć 2”
foto: kadr z filmu

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2” ma przenieść nas w mroczne czasy dla czarodziejskiego świata, gdzie Newt i inni bohaterowie będą musieli zdecydować komu dochowają lojalności. Scenariusz filmu jest już gotowy, a David Yates (reżyser) zdradził, że możemy spodziewać się pojawienia nowych postaci - jedną z nich będzie młody Dumbledore.

W przyszłego dyrektora Hogwartu wcieli się Jude Law, ale poszukiwani są również inni odtwórcy roli Dumbledore'a w wieku 16-18 lat. To jednak nie wszystko. Twórcy szukają również osób, które mogłyby sportretować Newta Scamandera, Lety Lestrange i Sebastiana (o ostatniej z wymienionych postaci nic nie wiadomo). Wystarczy, że jest się w wieku 13-16 lat, choć pewnie przydadzą się również inne predyspozycje. Studiu Warner Bros. potrzebna jest także osoba do wcielenia się w Gellerta Grindelwalda - tu kandydaci powinni mieć 16-18 lat.

W sumie więc poszukiwanych jest pięć osób. Jeżeli chcecie spróbować swoich sił to wyślijcie swoje zdjęcie (koniecznie kolorowe i nie starsze niż sprzed dwóch miesięcy), numer kontaktowy, adres i datę urodzenia na casting.prod@wb.uc-ns.com. Osoby poniżej 18. roku życia muszą też załączyć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Wcześniejsze doświadczenie aktorskie nie jest wymagane.

Zdjęcia z udziałem nowych twarzy mają potrwać między sierpniem a listopadem 2017 roku. Wszyscy zgłaszający się muszą też być przygotowani na pracę w Wielkiej Brytanii. Czas na wysyłanie maili macie do 20 czerwca 2017 roku. Studio skontaktuje się z wybranymi kandydatami w przeciągu 14 dni od otrzymania zgłoszenia.

Cykl z Newtem Scamanderem granym przez Eddiego Redmayne'a, miał początkowo być trylogią. J.K. Rowling zdradziła jednak, że doczekamy się pięciu odsłon spin-offu filmów o Harrym Potterze. Premiera pierwszej części miała miejsce 18 listopada 2016 roku, zaś sequel wejdzie do kin w listopadzie 2018 roku. Reżyserem będzie wspomniany  David Yates, twórca czterech ostatnich filmowych odsłon Harry'ego Pottera, jak i pierwszej części „Fantastycznych zwierząt...”. Scenariusz napisze oczywiście J.K. Rowling.

Producentami dzieła będą raz jeszcze David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves oraz Lionel Wigram. Z kolei Neil Blair, Rick Senat i Danny Cohen będą pełnić obowiązki producentów wykonawczych z ramienia Warner Bros.

Najlepsza rola dla Ciebie to...

Robert Skowronski
Tagi: News Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć